گوناگون

اعتراضات سراسری مردم خوزستان به بی آبی و ساقط شدن حیات

اعتراضات سراسری مردم محروم و به ستوه آمده خوزستان به انتقال آب و بی آبی و ساقط شدن حیات!….

در حالی که بیش از ۷۰۰ روستای خوزستان از کم آبی رنج می برند، کشاورزان به ستوه آمده، کشاورزی و نخیلات جان می دهند، دام ها و گاومیش های تشنه آب به طرز دردناکی تلف میشوند، و سایر شهرهای اطراف نیز در گرمای سوزان و طاقت فرسای تابستان با کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند، نشانی از پاسخگویی متولیان و نهادهای مسئول به سوختن مردم در جهنم بی آبی و وخامت زیست و معیشت، به چشم نمی خورد.

هم اکنون پنجشنبه ۲۴ تیرماه، مردم محروم و به ستوه آمده در محلات شهرهای ماهشهر، سربندر، حمیدیه، سوسنگرد، اهواز، قلعه کنعان، خرمشهر، و شادگان، ملاثانی، بستان با بستن جاده و آتش زدن لاستیک، تظاهرات و راهپیمایی خیابانی، به این شرایط غیر انسانی اعتراض نمودند. بلافاصله سرکوبگران و نیروهای گارد ویژه همیشه آماده و در صحنه با شلیک گاز اشک آور و تیراندازی هوایی و در مواردی شلیک مستقیم، به درگیری و مقابله با اعتراضات مردم برخاستند.

قابل توجه آن که اینترنت در این مناطق را نیز ضعیف نموده اند تا مانع از ارتباط آزادانه، گردش اخبار و اطلاع رسانی گردند. اما فیلم ها و عکس های اعتراضات علیرغم محدودیت های سرکوبگرانه، توسط مردم منطقه به سرعت در حال انتشار است و اعتراضات به مناطق شهرهای بیشتری گسترش می یابد.
مردم مناطق و محلات با شعار : «خواستند ما را به ذلت و خواری وادارند، اما ذلت را نمی پذیریم!»، در خیابان به سر می برند.

پنجشنبه۲۴ تیر ماه
گروه اتحاد بازنشستگان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا