گوناگون

بر اثر بارندگی شدید، سیل و رانش زمین در آلمان ۵۸ نفر کشته،۷۰ نفر مفقود شده اند

در آلمان در پی بارش‌های شدید باران که از اول هفته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، رودخانه های چند منطقه به خصوص غرب این کشور طغیان کرده و به مرگ ده ها نفر و مفقودی بیش از ۷۰ تن منجر شده است. در بخشی از کشور وضعیت حرکت قطارها و شبکه برق مختل شده است، برق بیش از ۲۰۰ هزار خانه قطع شده و ساکنان این مناطق به تلفن و اینترنت دسترسی ندارند. تاکنون ۵۸ نفر کشته، نزدیک به ۷۰ نفر مفقود هستند……

در برخی از مناطق که بارندگی همراه با رانش زمین بوده، چند خانه ویران شده است و ساکنان خانه ها در انتظار کمک به سقف خانه ها پناه بردند. دولت آلمان از نیروهای ارتش برای کمک به مردم استفاده کرده است.

بیماران بیمارستان شهر اشوایلر در نزدیکی شهر آخن هم به دلیل قطع برق تخلیه و به مکان دیگری منتقل شده است.

طبق گزارش پلیس، آتش نشانی و سایر نهادهای امداد رسانی صدمات انسانی و ویرانی ناشی از بارندگی در ایالت نورد راین وستفالن، پر جمعیت ترین ایالت و به نوعی قلب صنعتی آلمان بدتر از سایر مناطق است.

بارندگی شدید موجب رانش زمین در منطقه “شولد” واقع در ایالت راین‌لند فالس شده و بنا به گزارش مقامات محلی ده ها نفر مفقود شده اند. تصاویر هوایی از این منطقه نشان می دهد که بسیاری از خانه ها ویران شده اند. در مناطقی که بارندگی ادامه دارد خطر شکستن برخی از سدها که آب سنگین پشت آنها جمع شده، باعث شده ساکنان نزدیک به این سدها را شبانه به محل امن منتقل کنند. در پی بالا آمدن آب رودخانه ی راین در نزدیکی شهر بن، این نگرانی قوت گرفته که با پیوستن آب رودهای جانبی به راین، ساکنان نزدیک به این رودخانه در شهر بن و کلن در معرض طغیان آب قرار بگیرند. براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی آلمان در مناطق غربی این کشور طی ۲۴ ساعت بین ۵۰ تا ۱۵۰ لیتر در هر متر مربع باران می‌بارد. برای برخی مناطق حتی تا ۲۰۰ لیتر پیش‌بینی شده است. خطر طغیان روخانه‌ها و بالا آمدن سطح آب گوشزد شده بود. سازمان هوا شناسی خطر طغیان روخانه‌ها و بالا آمدن سطح آب را پیش بینی کرده و بنا به گفته مقامات دولتی برای کمک رسانی به مردم نیروهای ارتش نیز مشارکت دارند.

مالو درایر، نخست وزیر ایالت رایلند فالس بعد از بازدید از برخی مناطق آسیب دیده گفت: «ما در این ایالت سیل‌های زیادی را دیده‌ایم. اما چنین فاجعه‌ای را تا به حال ندیده بودیم. واقعا وحشتناک است».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا