جوانان

بحران کرونا ؛ مرگ ۷۷ کودک فقط در یک بیمارستان

عملکرد ضد مردمی رژیم ولایت فقیه در برخورد با همه‌گیری ویروس کرونا درمجموع ادامه و بخشی از همان سیاست‌های فاجعه‌باری است که کشور و ده‌ها میلیون ایرانی را با فقر و محرومیت و دشواری‌های روز‌افزون مواجه کرده است……..

رئیس بخش عفونی بیمارستان کودکان مفید با اشاره به وضعیت ابتلای کودکان به گونه هندی کرونا یا همان کرونای دلتا که این روزها در کشور شیوع پیدا کرده است، گفت: کودکان بیشتر ممکن است به ویروس کرونای دلتا مبتلا شوند و به تبع آن در زنجیره انتقال هم قرار گرفته و به راحتی می‌توانند بیماری را به دیگران نیز منتقل کنند.

دکتر عبدالله کریمی با بیان اینکه کرونا می‌تواند در کودکان هم منجر به بیماری شدید و حتی مرگ و میر شود، گفت: در یکسال و نیم گذشته از زمان آغاز پاندمی کرونا ۷۷ مرگ در کودکان ناشی از کرونا در بیمارستان مفید داشتیم.

به گزارش ایسنا، وی گفته نسبت به سال گذشته میزان ابتلای کودکان به کرونا بیشتر شده و بخش‌های اطفال پر است و کمبود جا وجود دارد.

رییس بخش عفونی بیمارستان کودکان مفید گفت: مسئولان از وزارت بهداشت، دولت، مجلس و … باید برای مردم ارزش قائل شده و واکسیناسیون را سرعت بخشند. در غیر این صورت این پاندمی تا مدت ها ادامه خواهد داشت.

در همین حال، کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت نسبت به احتمال زیاد پیدایش گونه‌های جدید ویروس کرونا که احتمالا خطرناک‌تر هستند، هشدار داد.

کارشناسان این کمیته که به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت مشاوره می‌دهند در بیانیه‌ای یادآور شدند: پایان بیماری همه‌گیر کرونا دور است. آن‌ها اضافه کردند: احتمال پیدایش و شیوع گونه‌های نگران‌کننده جدید که احتمالا خطرناک‌تر هستند و حتی مهار آن دشوارتر است وجود دارد.

از سوی دیگر دبیرکل سازمان بهداشت جهانی اقرار کرد که رد رابطه احتمالی میان شیوع بیماری کووید- ۱۹ و سرایت آن از آزمایشگاه زودهنگام بود و از دولت چین خواست در عین حال که دانشمندان درباره منشاء پیدایش ویروس کرونا تحقیق می‌کنند، بیشتر شفاف‌سازی کند.

وی در یک چرخش نامعمول نسبت به ملاحظه‌کاری‌هایش در رابطه با دولت چین گفت هیات بین‌المللی که اوایل سال جاری میلادی به منظور تحقیق درباره منشاء ویروس کرونا به این کشور سفر کرده بود برای دسترسی به اطلاعات خام با چالش‌های بسیاری مواجه بود.

او به خبرنگاران گفت که این نهاد وابسته به سازمان ملل از پکن می‌خواهد بیشتر شفاف‌سازی کند و به ویژه در رابطه با اطلاعات و داده‌های خام مربوط به روزهای اولیه شیوع این بیماری با ما همکاری داشته باشد.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی سپس در اظهاراتی بر خلاف گزارش ماه مارس خود که در آن گفته بود احتمال سرایت ویروس از آزمایشگاه به شدت غیرمحتمل است، گفت: رد این نظریه زودهنگام بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا