اخبار

استان خوزستان در حال نابودی است

در پی اعتراض های گسترده اعتصاب کارگران پروژه‌ای شرکت های پیمانکار صنایع نفت، گاز، و پتروشیمی و تأکید آنان بر خواست‌های بر حق شان و به دنبال آن تظاهرات مردمی و دخالت های نهاد های سرکوبگر در شهرهای استان خوزستان، بسیاری از نیروهای مردمی و آزادی خواه ایران و جهان رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کردند……

در این ارتباط، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اعلام کرد که: «این استان خوزستان در حال نابودی است.»اعتراضات مردم خوزستان نسبت به بی‌آبی ادامه دارد. این در حالی است که بحران بی آبی و قطعی مکرر برق همچنان باقی است. کار به جایی رسیده است که نمایندگان و مسئولان رژیم در این استان نیز لب به انتقاد از مدیریت غلط گشوده و نسبت به نابودی این استان هشدار می دهند.

به گزارش دویچه وله، عبدالله ایزدپناه، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در نشست “ستاد مدیریت بحران” نسبت به پیامدهای بی‌توجهی به مشکلات مردم این استان هشدار داده است.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی “ایرنا” به نقل از ایزدپناه نوشته است که امنیت کشور در گروی امنیت این استان است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از مسئولان درخواست کرده است تا گزارش‌ها را به صورت “واقعی” ارائه دهند تا شرایط خوزستان دیده شود.

او درباره اهمیت خوزستان برای کل کشور گفته است: «اگر امنیت آن به خطر بیفتد امنیت کشور با مخاطره روبه‌رو می‌شود.»

ایزدپناه در عین حال تاکید کرده است که این استان “تاوان بی‌تدبیری و تصمیمات اشتباه گذشته” را پس می‌دهد. رئیس مجمع نمایندگان این استان از مسئولان درخواست کرده است: «باید جلوی این بی‌تدبیری‌ها را بگیریم، زیرا خوزستان در حال نابودی و از بین رفتن است.»

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در شرایطی می‌گوید «کمتر نقطه‌ای در این استان پیدا می‌شود که مشکل آب نداشته باشد» که استاندار خوزستان فیلم‌های مربوط به اعتراضات مردم به قطعی مکرر برق و بی‌آبی را جعلی خوانده است.

انگشت اتهام متوجه کشاورزان است

ایزدپناه از بی‌تدبیری مسئولان می‌گوید و رضا خشنودی، معاون قضایی دادستان ایران از اقدامات “مجرمانه” کشاورزان سخن گفته و انگشت اتهام را مثل همیشه به سوی  کشاورزان ستمدیده درازمی کند.

خشنودی در نشست ستاد مدیریت بحران خوزستان، علت کم‌آبی و قطع آب را شلتوک‌کاری کشاورزان این استان دانسته و این «عمل آن‌ها را مجرمانه و خلاف شرع و قانون» خوانده است.

فیلم‌ها و تصویرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از ادامه اعتراضات مردم این استان در روز جمعه ۲۵ تیر حکایت دارند. از جمله گفته می‌شود که راه ارتباطی بین اهواز و اندیمشک توسط معترضان مسدود شده است.

گزارش‌هایی نیز از ادامه اعتراضات در سوسنگرد و اهواز منتشر شده است. در برخی از ویدیوهای منتشر شده صدای تیراندازی نیز شنیده شده است. مردم برای مقابله با پرتاب گاز اشک‌آور در برخی نقاط اقدام به آتش زدن لاستیک‌ها نموده‌اند.
بر اساس گزارش های انتشار یافته، در اثر خشونت نیروهای سرکوبگر رژیم یکی از معترضان جان خود را از دست داده است. “امید صبری‌پور”، سرپرست فرمانداری رژیم در شادگان، تایید کرده است که یک جوان ۳۰ ساله در جریان تجمع اعتراضی به بحران آب در این شهرستان، بر اثر تیراندازی کشته شده است.

سران رژیم جمهوری اسلامی بارها تجمعات اعتراض های مردمی  را با خشونت و گلولە جواب دادە و حاضر بە تامین کمترین حق و حقوق مردم نبوده و  خواست‌های صنفی و  مدنی  را نیز با سرکوب جواب می‌دهد.

گزارش‌های انتشار یافته در شبکەهای اجتماعی حاکی از آن است کە تظاهرات اعتراضی به کم آبی در شهرهای استان خوزستان در جمعه ۲۵ تیرماه برای چندمین روز متوالی ادامه یافته  و با دخالت نیروهای سرکوبگر رژیم  این تظاهرات مسالمت آمیز  هم با خونریزی روبرو   شده است

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا