گوناگون

۲ کشته و ۳ مفقود در سیل کرمان

مسئولان هلال احمر استان کرمان ایران گفته‌اند از مجموع ۵ نفر مفقود سیل این استان “تاکنون جسد دو نفر از مفقودین پیدا شده و تلاش برای پیدا کردن دیگر افراد ادامه دارد”…..

به گفته این مقامات “عملیات امداد ونجات نیروهای امدادی در ۲۱ روستا در شهرستان‌های بافت، بردسیر، رابر، راور، سیرجان، زرند، راین و ماهان در روز گذشته انجام شد.”

در جریان سیل اخیر در استان کرمان برق تعدادی از روستاها قطع، برخی مسیرها مسدود و خسارات زیادی به کشاورزی استان وارد شد.

سیستان و بلوچستان، سیل راه ارتباطی ۴۰ روستا را بست

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی حدود ۴۰ روستای جنوب این استان براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.

علیرضا شهرکی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: سیلاب همچنان در رودخانه کاجو حوزه قصرقند جاری است و این حجم آب تا زمانی که فروکش نکند راه‌های ارتباطی روستایی این شهرستان قطعا وصل نخواهد شد ولی هم‌اینک مسیر اصلی بسته شده در اثر بارندگی در جنوب سیستان و بلوچستان نداریم.

وی بیان کرد: باران‌ در جنوب سیستان و بلوچستان فصلی، لحظه‌ای و رگباری بوده و حجم آن بین ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر برآورد شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در کنار بارندگی تندباد هم در این استان داشتیم که باعث قطع ارتباطات بویژه در خطوط برق و خسارت در بخش کشاورزی جنوب این استان شد؛ افزود: همچنان تمام نیروها و دستگاه‌های دولتی آماده‌باش خود را حفظ کرده و حفاظت از جان انسان‌ها در اولویت و سپس تلاش در جهت کاهش خسارت‌ها است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا