زحمتکشان

اجازه نابودی خانواده‌های بازنشسته را به احدی نمی‌دهیم!

تشکل‌های صنفی مستقل بازنشستگان در بیانیه‌ای مشترک خطاب به نمایندگان مجلس اعلام کردند دایمی شدن همسان‌سازی نباید متوقف شود.

به گزارش ایلنا، جمعی از تشکل‌های مستقل بازنشستگان از جمله بازنشستگان صنعت چاپ، بازنشستگان مستقل قزوین و باز‌نشستگان بافنده، در بیانیه‌ای مشترک نسبت به از دور خارج شدن لایحه دایمی شدن همسان‌سازی انتقاد کردند. در این بیانیه آمده است: « مطلع شدیم که ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در کاری خطرناک و مخالف اصل ۲۹ قانون اساسی اقدام به جمع‌آوری امضا از دیگر نمایندگان جهت خارج کردن طرح «همسان‌سازی دایمی» از دستور کار مجلس نموده‌اند! این عمل نادرست که نتیجه‌ای جز مرگ تدریجی بازنشسته ندارد را به هیچ قیمتی اجازه نخواهیم داد. بدین‌وسیله از همه بازنشستگان و شاغلین (بازنشستگان آینده) تامین اجتماعی و دیگر صندوق‌های بازنشستگی کارگری می‌خواهیم که به هر طریق ممکن با این اقدامات مخالفت کنند. »  دیروز هم جمعی از بازنشستگان کارگری سازمان تامین اجتماعی، به منظور پیگیری ۷ خواسته اصلی خود مقابل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران جمع شدند. این بازنشستگان به اقدام ۵۰ نماینده مجلس برای محول کردن تصویب لایحه دایمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به دولت آینده، معترض هستند و می‌گویند که این حرکت می‌تواند زمینه سیاسی شدن یک لایحه تضمین کننده معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را فراهم کند.

این‌گونه که این بازنشستگان می‌گویند نمایندگان مخالف تصویب لایحه دایمی شدن همسان‌سازی، برای خارج کردن آن از بررسی امضا جمع کرده‌اند.  این بازنشستگان خواهان جلوگیری از این اقدام نسنجیده، توجه دادن نمایندگان به تعیین مستمری براساس هزینه‌های سبد معیشت (ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی) و ماده ۹۶ (تامین حداقل‌های معیشت)، تصویب لایحه دایمی شدن همسان‌سازی بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، پرداخت طلب ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت طی ۵ سال به صورتی که در قوانین بودجه ذکر شود، در نظر گرفتن بودجه برای همسان‌سازی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی، اجرای ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی برای از کارافتادگان و بازماندگان بازنشسته و اجرای قانون الزام درمان هستند.  حاضران در این تجمع، بر اساس همین مطالبات طوماری تهیه کردند که نسخه‌ای از آن را به ریاست‌جمهوری و قوه قضاییه ارسال می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا