اخبار

ادامۀ بحران کرونا: و سیاست های مخرب رژیم ولایت فقیه

از دیدن این همه زجر تنفسی خسته شدیم، سخنانی که در زبان نه تنها از زبان مردم رنج دیده شنیده می شود، بلکه کادر درمانی نیز هر روز چندین بار چنین جمله ای را تکرار می کنند. متخصصان بیماری‌های عفونی با انتقاد از آنچه که «عدم اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای کاهش بار بیماری در کشور» خوانده اند،چنین بیان می کنند: اگر روند به همین منوال باشد روزهای سخت‌تری در انتظارمان خواهد بود…….

به گزارش ایسنا، مینو محرز با اشاره به اینکه کرونا تمام برنامه ریزی‌ها را بر هم زده است، گفت: دستورالعمل‌ها ابلاغ می‌شود، اما کنترلی برای اجرای آن وجود ندارد؛ در حالی که باید هرچه سریع‌تر و قاطع‌تر عمل کرد.

او درباره پیش بینی از شرایط بیماری در روزهای آتی نیز گفت: اکنون وضع خراب است، کرونای نوع دلتا فوق‌العاده مسری است و در صورت ابتلا همه خانواده باهم به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و از بچه‌های کوچک تا پدربزرگ و مادربزرگ همه مبتلا شده و حالت شدیدتری از بیماری را تجربه می‌کنند. به شخصه به لحاظ روحی از دیدن این همه زجر تنفسی خسته شدم و اگر روند به همین منوال باشد روزهای سخت‌تری در انتظارمان خواهد بود.

مدیر بیمارستان میلاد تهران نیز وضعیت کرونا در پایتخت را خراب توصیف کرد و گفت: داریم به شرایط جنگی دوباره برمی‌گردیم.

فرهاد حمزه‌زاده گفت: الان ما دقیقا داریم به شرایط جنگی دوباره بر می‌گردیم. کاش می‌شد من یک فیلمی از اورژانس نشان می‌دادم که وضعیت به چه صورت است ما الان مجبور شدیم که در بیمارستان میلاد که با دو هزار مراجعه کننده در روز مواجه هستیم از بنیاد برکت استمداد بطلبیم و بیمارستان صحرایی بزنیم ما الآن در بیمارستان صحرایی که به‌صورت چادر در حیاط اورژانس زدیم. اوضاع خیلی خراب است و ما الآن داریم به سمت صعودی تازه می‌رویم اگر الآن شروع این پیک پنجم به این صورت باشد من از همین الآن اینجا احساس خطر می‌کنم.

تقی ریاحی رئیس بیمارستان رسول اکرم تهران نیز با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا، از راه‌اندازی بخش های جدید خبر داد و گفت: شرایط بیمارستان رسول اکرم شرایط خوبی نیست یعنی ما به شرایط حداکثری بیماران بستری در پیک چهارم داریم نزدیک می‌شویم و هر دو تا سه روز مجبوریم یک بخش جدید راه بیاندازیم ۶۰درصد ظرفیت تخت های آی.سی.یو بیمارستان متعلق به بیماران کروناست.

چرا ایران به کشور موج‌ خیز کرونا در دنیا تبدیل شده‌؟

روزنامه شرق نوشت: وعده‌های بی‌سرانجام، رونمایی‌های پرسروصدا و بی‌نتیجه، اغراق در فتح‌الفتوحات کرونایی، بی‌ادبی و طلبکاربودن از مردمی که روزانه عزیزانشان را به خاطر زیاده‌خواهی‌ها و دروغ‌ها از دست می‌دهند،‌ تنها بخشی از اتفاقاتی است که در یک‌سال‌و‌نیم گذشته مردم ایران تجربه کرده‌اند.

در حالی سعید نمکی وزیر بهداشت در تمامی سخنرانی‌های خود ایران را به‌عنوان یک الگو که تمام جهان از مهار کرونا در آن انگشت به دهان شده‌اند، نام می‌برد که حالا و در ورود ایران به پیک پنجم کرونا کمتر از یک درصد مردم واکسینه شده‌اند. به خاطر وضعیت بد واکسیناسیون در ایران مردم به ارمنستان می‌روند تا واکسن بزنند. وضعیت آن‌قدر بد است و وعده‌ها عملی نشده که مردم دیگر ما را باور ندارند.

افزایش شیوع کروناویروس در کشور باعث شده است که ایران حالا برای پنجمین بار با یک موج مرگبار از بیماری درگیر شود، موجی که می‌گویند از همیشه سهمگین‌تر است.

کارشناسان معتقدند که عامل ایجاد موج‌های کرونا در کشور نه طبیعت ویروس کرونا بلکه سیاست‌های اشتباه است و به همین دلیل پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری معتقد است که ایران به کشوری «موج‌خیز» درباره ویروس کرونا در دنیا تبدیل شده است، در صورتی که وضعیت در دیگر کشورها به این شکل نیست.

دکتر طبرسی در این رابطه می‌گوید: «مدیریت ما اشتباه است، چرا کشورهای دیگر با چنین چالش‌هایی درگیر نمی‌شوند؟ بله در برخی کشورها یک موج سنگین کرونا به وجود آمد، اما از اشتباهاتشان درس گرفتند و کنترل کردند. چرا در همین ترکیه که کنار ماست این اتفاقات رخ نمی‌دهد؟ چرا ترکیه توانسته ۵۰ درصد جمعیتش را واکسینه کند اما ما نتوانستیم؟»

روز پنجشنبه ۲۴ تیر – بیمارستان مسیح دانشوری، بیماران بر روی نیمکت‌های فلزی راهروها و مقابل سرویس بهداشتی به‌حال خود رها شده‌اند.
مردم ستمدیدهٔ ما شور بختانه علاوه بر مهلکهٔ رژیم استبداد دینی، درگیر کشتار مهمانی ناخوانده به‌نام همه گیری ویروس کرونا شده‌اند، فاجعه ای که بی رحمانه جان  ساکنان میهن ما را گرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا