بین‌المللی

پایان اعتراضات در کوبا و بازگشت آرامش به هاوانا

رسانه‌ها از وضعیت آرام و توقف شورش‌های خیابانی در هاوانا، پایتخت کوبا خبر می‌دهند و اوضاع را با ثبات عنوان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، منابع میدانی از وضعیت آرام و توقف شورش‌های خیابانی در هاوانا، پایتخت کوبا خبر می‌دهند.

در همین ارتباط اعلام شده که پلیس کوبا در حال گشت زنی در محلات مرکزی هاوانا است و پس از چند روز فضای متشنج، آرامش به خیابان‌های پایتخت کوبا بازگشته است.

همچنین گفته شده شبکه اینترنت تلفن همراه در کوبا و شبکه‌های اجتماعی قابل دسترس هستند و گشت زنی های پلیس با هدف تضمین امنیت شهر صورت می‌گیرد.

روز یکشنبه هفته گذشته صدها نفر از مردم کوبا با شرکت در یک راهپیمایی خواستار برگزاری انتخابات آزاد و ارائه راه‌حلی برای رفع مشکلات در این کشور شدند. طبق گزارش رسانه‌های محلی، معترضان و تظاهرات کنندگان در هشت شهر کوبا از جمله هاوانا این گردهمایی اعتراضی را برگزار کردند. در مقابل، طرفداران دولت کوبا و حزب کمونیست نیز راهپیمایی‌ترتیب دادند.

در واکنش به تحولات کوبا، «میگوئل دیاز-کانل برمودز» دبیر اول کمیته مرکزی حزب حاکم و رئیس جمهور کوبا، با حضور در تلویزیون این کشور با مردم کشورش سخن گفت و با اشاره به برخی اعتراضات اظهار داشت که مردم کوبا حاکمیت کشور خود را به کشور دیگری تحویل نخواهند داد.

مقامات آمریکایی و کاخ سفید همزمان با برخی اعتراضات در کوبا با اعلام حمایت از این شورش ها خواستار ادامه تظاهرات های خیابانی در پایتخت کوبا شده بوده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا