اخبار

سر دادن شعار مرگ بر اصل «ولایت فقیه»

به‌موازات ادامه اعتراضات مردم خوزستان به بحران بی‌آبی در این استان، شماری از مردم تهران نیز علیه ولایت فقیه شعار دادند. ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع مردم تهران در ایستگاه‌ متروی صادقیه را نشان می‌دهد…..

اعتراضات مردم خوزستان در پنجمین روز متوالی خود همچنان ادامه دارد. صدای تیراندازی در اهواز و سوسنگرد شنیده شده است. افزون بر آن اعتراضات مردم خوزستان به بحران بی‌آبی به سایر شهرهای این استان نیز کشیده شده است.

به گزارش دویچه وله، در همین رابطه، شماری از مردم تهران نیز علیه جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه شعار داده‌اند. در یکی از پست‌های توییتری از مردم تهران درخواست شده است برای پایان دادن به آنچه “نکبت جمهوری اسلامی” خوانده شده، بپاخیزند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که شماری از مردم پایتخت ایران در ایستگاه متروی صادقیه کانون حملات خود را متوجه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی کرده و خواستار برچیده شدن “اصل ولایت فقیه” شده‌اند.

در یکی از پست‌های توییتری آمده است: «اعتراض امروز مترو صادقیه از داخل واگن خانم‌های مترو کرج شروع شد و به سکوی صادقیه رسید. همه هم دخترای جوون بودن و اعتراض اولش به ساعت حرکت قطارا بود. قبل از پیاده شدن برای اعتراض هماهنگ شدن. بعدشم که آقایون حمایت کردن. نسل جوون عاصی‌ان. زن‌ها عاصی‌تر.»

اشاره این کاربر به کاهش تعداد قطارها در تهران به علت تعطیلی برخاسته از خیز پنجم شیوع کرونا و سویه دلتای این ویروس است.

گفته می‌شود تجمع مردم در ایستگاه‌های مترو به علت کاهش تعداد قطارها زمینه را برای اعتراضات مردم و شعار علیه جمهوری اسلامی ایران فراهم ساخته است.

تجمع مردم در ایستگاه متروی صادقیه و اعتراض به جمهوری اسلامی واکنش مجید رستمی، قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران را در پی داشت.

رستمی به “شلوغی” برخی از ایستگاه‌های مترو تهران و از جمله ایستگاه صادقیه” اشاره کرده و گفته است که زمان حرکت قطارها در خطوط هفتگانه “مجددا به حالت عادی” بازمی‌گردد. بدیهی است که این اقدام برای مانع شدن از “شلوغی” و “ازدحام جمعیت” و پیامدهای ناشی از آن صورت می‌گیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا