اخبار

دستگیری فعالان مدنی در تهران؛ تیراندازی به معترضان در خوزستان

شماری از فعالان مدنی در مقابل وزارت کشور در اعتراض به سرکوب تظاهرکنندگان در شهرهای مختلف خوزستان دستگیر شدند. در شهر ایذه شعارهایی مرگ بر جمهوری اسلامی، مرگ بر دیکتاتور و علیه علی خامنه‌ای،سر می دادند……

در پی تجمع گروهی از فعالان مدنی مقابل وزارت کشور، نرگس محمدی و پنج تن دیگر دستگیر شده‌اند. در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، نرگس محمدی می‌گوید که تجمع آنها برای «توقف کشتار مردم خوزستان» است. او می‌گوید:‌‌ «ما در تهران از خوزستان حمایت می‌کنیم»

به گزارش دویچه وله، نرگس محمدی می‌گوید:‌ «ما به حکومت ایران اعلام می‌کنیم که باید کشتارها متوقف شود. مردم خوزستان تشنه هستند. حق دارند اجتماعات آزاد و سالم داشته باشند و جمهوری اسلامی نمی‌تواند معترضان در خیابان را بکشد».
گزارش شده است که آرش صادقی، رسول بداقی، آرش کیخسروی، پوران ناظمی و جعفر عظیم‌زاده، حمید آصفی و روح‌الله مردانی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند. تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی خبر دستگیری همسرش و برخی از فعالان مدنی و کارگری را تایید کرده است.

بنا به گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مردم در شهر ایذه شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سر داده‌اند. ماموران انتظامی نیز با شلیک گلوله و پرتاب گاز اشک‌آور به مقابله با تظاهرکنندگان پرداخته‌اند. عده‌ای از معترضان در ایذه بازداشت شده‌اند.
شاهدان عینی گزارش می‌دهند که دسترسی به اینترنت بسیار محدود شده است. اعتراضات مردم در شهرهای خوزستان به بی‌آبی و خاموشی برق از هفته پیش تا کنون جریان دارد.

ششمین شب اعتراضات گسترده ی خیابانی در خوزستان علیه رژیم جمهوری اسلامی، جریان دارد. در ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده نشان داده می شود که ستون های طویلی از نیروهای سرکوبگر از نقاط مختلف ایران به سوی خوزستان در حرکت هستند. حکومت اسلامی به جای رساندن آب به مردم تشنه ی این استان، نیروهای امنیتی خود را به آن جا روانه کرده است.

در ششمین شب اعتراضات، ایذه مرکز درگیری های شدید نیروهای امنیتی با مردم به جان آمده است. اعتراض به بی آبی اکنون تبدیل به فریاد مرگ بر خامنه ای در این شهر شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا