گوناگون

کرونا؛ کشور ما قرمز‌تر شد؛ حق دلالی برای بستری بیمار!

نرم‌افزار پزشکی ماسک آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در ایران را منتشر کرد که طبق آن دهها شهر دیگر در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند……

بر اساس اعلام سامانه ماسک، ۲۳۲ شهرستان قرمز , ۱۱۷ شهرستان نارنجی و ۹۹ شهرستان زرد هستند و شهرستان با وضعیت آبی در کشور نداریم.

این در حالی است که در برخی گزارشها گفته شده در کل تهران یک تخت خالی پیدا نمی‌شود.

تجارت نیوز نوشت: فقط بیمارستان میلاد نیست که تخت خالی ندارد. مسئول پذیرش بیمارستان نیکان می‌گوید حتی یکی تخت خالی هم نداریم و مشخص نیست تا کی تخت‌ها پر باشند. البته یکی از همراهان بیماران می‌گوید: «امروز بیمارستان …. بودم و اصرار زیادی کردم که بیمارمان را بستری کنند. گفتند تخت خالی نداریم. اما یکی از مسئولان پذیرش گفت ۳۰ میلیون تومان بده تا تخت خالی برایت جور کنم.»

این منبع نوشت: از صف‌های شلوغ واکسن کرونا به صف شلوغ بیماران کرونایی برای تخت خالی بیمارستان رسیده‌ایم! محوطه اورژانس بیمارستان میلاد تهران پر است. یکی روی تخت برانکارد است و آن یکی روی ویلچر.

اینجا پیدا کردن ویلچر هم غنیمت است! یکی از بیمارها روی صندلی‌های محوطه بیمارستان دراز کشیده، جانی برای نشستن ندارد. نفسش بند آمده و چشمانش را روی هم گذاشته. خواهرش می‌گوید: «نیم ساعت است منتظریم تا نوبتمان شود. ۱۸ نفر جلوی ما هستند. مجبوریم همینجا منتظر بمانیم تا نوبتمان شود چون بیمارستان‌های دیگر هم تخت خالی پیدا نکردیم.» ساعت از ۱۰ به ۱۱ و نیم شب می‌رسد و هنوز نوبتشان نشده!

یکی دیگر از بیماران روی برانکارد گوشه محوطه مانده. زن سالمندی که که حتی نمی‌تواند دست خود را تکان دهد. همسرش چند دقیقه روی صندلی می‌نشیند. طاقت ندارد. برمی‌گردد کنارش می‌ایستد. پسرش می‌گوید ۱۵ نفر مانده تا نوبت ما شود. باید یکی دو ساعت منتظر بمانیم تا ببینیم مادرم پذیرش می‌شود یا نه.بیمار دیگری که حال خوبی ندارد، روی زمین نشسته و ناله می‌‌کند: «کاری کنید دیگر نمی‌توانم.»

اینها در حالیست که وزیر بهداشت جمهوری اسلامی می‌گوید از کشورهای دیگر نامه‌هایی دریافت کرده که شما چطور اینگونه کرونا را مدیریت کرده‌اید!

موافقت ستاد حکومتی کرونا با برگزاری مراسم محرم

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد که کمیته کارشناسی ستاد کرونا برگزاری عزاداری محرم را تایید کرده است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی با اشاره به جلسات برگزار شده در خصوص مراسم‌های دهه ولایت، دعای عرفه و عزاداری ماه محرم اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برگزاری عزاداری محرم را منوط به تصمیم‌گیری کمیته تخصصی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت کشور و سازمان تبلیغات اسلامی و … کرده بود که در این کمیته، برگزاری عزاداری محرم و تعظیم شعائر حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامتی مردم مطابق تجربه موفق سال گذشته به تصویب رسید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا