جوانان

شلیک به قلب کولبران؛ قتل پنج تن دیگر در تیرماه

کولبری نماد نان در برابر جان است، نماد یک درد است، دردی که از سر فقر و محرومیت پدیدار می‌شود. نه آیندهٔ روشنی برای این هم‌وطنان‌مان وجود دارد و نه امیدی به بهبودی وضعیت دردناک‌شان! نه بیمه‌ای در کار است و نه امنیتی شغلی!……..

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، تنها در تیر ماه امسال ماموران حکومتی پنج کولبر دیگر را به ضرب گلوله کشته و ۱۱ نفر را هم زخمی کرده‌اند.

شماری از فعالین مدنی شهرستان مریوان چند روز پیش در اعتراض به کشتار کولبران در ارتفاعات “ته‌ته” هورامان تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها در حالی که به شکل نمادین، بارهایی را بر پشت خود حمل می کردند، با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواهان پایان دادن به کشتار کولبران در ارتفاعات مرزی کردستان شدند.

همزمان یک عضو مجلس شورای اسلامی به شلیک عمدی پاسداران به قلب و سر کولبران محروم اعتراف کرده و گفته است: تذکر داده‌ایم که اگر به مواردی مشکوک شدند، این افراد را بازداشت کنند یا با گلوله پلاستیکی بزنند، اما مستقیم به قلب و سر آنها شلیک می‌کنند و این افراد کشته می‌شوند.

بهزاد رحیمی افزود: کولبران مشخص هستند زیرا اسلحه ندارند، اما توجیه می‌کنند که چون شب بود فکر کردیم که اینها دشمن هستند لذا به آنها شلیک کردیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا، شهروندان معترض، ضمن کوهپیمایی در ارتفاعات ته‌ته هورامان در حالی که به شکل نمادین، بارهایی را بر پشت خود حمل می کردند، با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواهان پایان دادن به کشتار کولبران در ارتفاعات مرزی کردستان شدند.

با وجود نیازهای بی‌درنگ زندگی و معیشت- ازجمله نان، مسکن، و بهداشت- و برخوردار نبودن از شغل مطابق معیارهای پذیرفته‌شده، این فجایع برای زحمتکشان روستاها و شهرهای مرزی میهن‌مان همچنان از سوی طبیعت و حکومت تکرار خواهند شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا