گوناگون

خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراض های مردم خوزستان واکنش نشان داد

از آغاز اعتراض های  مردم خوزستان به بی‌ آبی حدود هشت روز می‌گذرد. علی خامنه‌ای، در موضع‌گیری دیرهنگام خود ادعا دارد که مسئولان توصیه‌های قبلی او را “رعایت نکرده‌اند”……

او امروز جمعه اول مرداد ماه ۱۴۰۰، پس از گذشت بیش از هشت روز از آغاز اعتراضات مردم خوزستان در واکنشی دیرهنگام شکوه کرده که مقامات مسئول توصیه‌های متعدد پیشین در باره آب خوزستان و فاضلاب اهواز را “رعایت نکرده‌اند”. او که همه این بد بختی و به خاک سیاه نشاندن مردم میهن ما مسئولیت اصلی را به عهده دارد. باز هم به مسئولان دست نشان ده خود توصیه می کندکه “مراقب توطئه‌های دشمن باشند”.

این در حالی است که اعتراض پیگیر به بی‌آبی برای هشتمین شب در شماری از شهر‌های خوزستان تداوم یافت و دامنه آن به استان‌های همجوار از جمله شهر‌های الیگودرز در استان لرستان و شاهین‌شهر اصفهان گسترش یافته است.

اعتراض مستمر به بی‌آبی روز پنج‌شنبه، ۳۱ تیرماه، برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت و دامنه اعتراضات به استان‌‌های همجوار نیز گسترش یافته است.

به گزارش دویچه وله، مقام‌های رسمی تا کنون خبر کشته‌شدن دو جوان معترض را تأیید کرده‌اند و “اغتشاشگران” را مسئول این رویداد دانسته‌اند. گزارش‌های غیررسمی اما حاکی از کشته شدن “دست کم هشت نفر” در این اعترضات است.

خامنه‌ای که این سخنان را پس از دریافت دومین دوز واکسن برکت علیه کرونا اظهار می‌کرد، اذعان داشت: «مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌وهوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا