حقوق بشر

بازداشت امیر ستاری رئوف توسط نیروهای امنیتی در تبریز

امیر ستاری رئوف پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

خبرگزاری هرانا – امیر ستاری رئوف، شهروند ساکن تبریز و زندانی سیاسی سابق شب پنج‌شنبه ۳۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

تا زمان تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

امیر ستاری رئوف پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی خردادماه ۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسیده و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

آقای ستاری رئوف در تاریخ ۲۷ شهریور ماه همان سال و در سومین ماه حبس مجددا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ۶ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد. شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۹ آبان ۹۷ بدون اطلاع این زندانی اقدام به تجمیع دو پرونده کرده و در پی این موضوع شعبه سوم تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی احکام صادره را «خلاف بیّن شرع» دانسته و حکم ۷ ماه محکومیت تائید و اجرا شده وی را به ۵ سال حبس تعزیری و حکم ۶ ماه حبس وی را به ۲ سال حبس تعزیری افزایش داد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود.

آقای ستاری رئوف در تاریخ تاریخ ۹ تیرماه ۹۹ به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۱۴ تیرماه در پی حضور در واحد اجرای احکام زندان تبریز از تعلیق باقی مانده محکومیت خود مطلع شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا