حقوق بشر

محمد محمودی به زندان تبریز منتقل شد

آقای محمودی روز شنبه ۲ مردادماه، در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

خبرگزاری هرانا – محمد محمودی، شهروند اهل تبریز، امروز یکشنبه ۳ مردادماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان تبریز خبر داد. آقای محمودی روز شنبه ۲ مردادماه، در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گفته یک منبع مطلع؛ در پرونده ای که در شعبه ۱۶ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان تبریز علیه وی گشوده شده قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی برای او تعیین شده است. گفته می‌شود که این شهروند پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

آقای محمودی روز شنبه ۲ مردادماه، در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند بازداشت شدند. طی روزهای اخیر نیز اولدوز قاسمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. گفته می شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز گذشته صورت گرفته است.

محمد محمودی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت در پرونده خود دارد. آقای محمودی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از حدود سه ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان تبریز منتقل شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. وی اردیبهشت ماه سال گذشته توسط شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا