جوانان

اعتراضات به تهران رسید؛ شعارهای مرگ بر دیکتاتور

 

پس از بیش از ده روز اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف٬ امروز مردم تهران نیز به خیابان‌ها آمدند.مردم پایتخت در برخی نقاط تهران به خیابان آمدند و شعارهای اعتراضی علیه جمهوری اسلامی سر دادند. تصاویر انتشاریافته، نشان می‌دهد شعارها نخست در اعتراض به قطع برق در منطقه آغاز شد و سپس به شعارهای ضد حکومتی رسید….

معترضان شرکت‌کننده در تجمع امروز (دوشنبه) که در خیابان جمهوری شکل گرفت٬ شعارهایی چون «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»، ««نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن» و «مرگ بر دیکتاتور» سر داده‌اند.

فیلم زیر: شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» را مخالفان و معترضان به سیاست‌های حکومت ایران در اعتراض‌های سال ۸۸ بارها سر داده‌اند و به کمک‌های مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی به حماس در غزه و حزب الله در لبنان اعتراض کردند.

مردم در این تظاهرات که صبح روز دوشنبه در محدوده خیابان جمهوری، پاساژ علاالدین، پاساژ چارسو و همچنین بازار موبایل ایران شکل گرفته، شعارهای تندی علیه حکومت و مقام‌های دولتی سر دادند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که معترضان با شعارهایی چون مرگ بر دیکتاتور، نارضایتی و خشم خود را از وضعیت کنونی کشور ابراز داشتند.

این اعتراضات در حالی برگزار می‌شود که یک هفته اخیر تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده است. معترضان در نخستین روز بازگشایی بازار با حضور در خیابان شعارهای اعتراضی سر دادند.

در همین حال، معاون امنیتی استانداری تهران می‌گوید این تجمع به دلیل قطع برق پاساز علا‌الدین واقع در خیابان جمهوری رخ داده است. حمیدرضا گودرزی با بیان این مطلب اضافه کرد که گروهی برای بررسی علت این مسئله به محل اعزام شده‌اند. معاون امنیتی استانداری تهران همچنین مدعی شده برق فقط برای یک ساعت قطع بوده و در حال حاضر هم وصل شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا