زنان

مبارزه با «بدحجابی» باید استمرار داشته باشد/تمجید از نقش نیروی انتظامی در سرکوب جنبش ۸۸

برخوردهای گشت ارشاد نباید به صورت مقطعی و فصلی باشد/ استمرار در برخورد با بدحجابان مهم است/ باید قانون مبارزه با بدحجابی داشته باشیم درست مثل داشتن قوانین راهنمایی و رانندگی همان طوری که کسی از قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف می‌کند با اوبرخورد می‌شود…


مدیر سیاسی و فرهنگی مرکز امور زنان ریاست جمهوری:

مبارزه با بد حجابی باید تبدیل به قانون شود

 

مدیر سیاسی و فرهنگی مرکز امور زنان و ریاست جمهوری معتقد است تا وقتی مبارزه با بدبحجابی در جامعه به صورت قانون در نیامده و نهادینه نشود مشکل آن به طور ریشه‌ای حل نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، “زهره سادات لاجوردی” در همایش تقدیر از زنان برگزیده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بحث امنیت و سلامت در جامعه اسلامی بحث بسیار مهمی است و ما امروزه در کشوری مانند ایران به خوبی امنیت را لمس می‌کنیم. اگر امنیت برقرار نباشد بسیاری از راه‌های ارتقاء و رشد بسته می‌شود و به سختی می‌توان مراحل پیشرفت را طی کرد.

او با بیان اینکه حفظ امنیت مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی است گفت: اگر به قبل از انقلاب نگاهی گذرا داشته باشیم به این نتیجه می‌رسیم که در قبل از انقلاب گروه مومنان و کسانی که عمل صالح انجام می‌دادند در اختناق و خفقان بودند. یعنی جوی در جامعه حاکم بود که آن‌ها وقتی می‌دیدند کسی لباس پلیس را به تن کرده به جای آنکه احساس امنیت کنند نگران می‌شدند و فکر می‌کردند که پلیس باعث اذیت و آزار آن‌ها می‌شود. چون برخوردهای پلیس با آن‌ها خشن بود احساس امنیت و آرامش نداشتند.

مدیر سیاسی و فرهنگی مرکز امور زنان و ریاست جمهوری ادامه داد: خوشبختانه پلیس در حال حاضر امنیت را برقرار کرده و کشور ما در میان کشورهای همسایه از امنیت خوبی برخوردار است.

او با بیان اینکه باید قدر دو نعمت امنیت و سلامت را بدانیم گفت: امنیت بزرگ‌ترین نعمتی است که هر چقدر هم به خاطر آن شاکر باشیم باز هم کم است. امنیت در کشور ما با تلاش نیروی انتظامی و ثمره خون شهدا ایجاد شده است.

لاجوردی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی سازمان توانمند و کارآمدی است گفت: نیروی انتظامی توانمندیش را در عرصه‌ها و برحه‌هایی مثل فتنه سال ۸۸ نشان داده است.

او ادامه داد: وقتی ما شاهد بحران‌های اجتماعی هستیم می‌بینیم که نیروی انتظامی آن قدر تنومند و ریشه دار شده است که اگر همه عناصر دشمن با هم متحد شوند به هیچ وجه نمی‌توانند آن را شکست دهند.

او با بیان اینکه نیروی انتظامی چ‌تر امنیتش را در جامعه گسترده و امنیت را در جامعه برقرار کرده گفت: یکی از عوامل موفقیت نیروی انتظامی تبعیت همه جانبه از مقام معظم رهبری در تمام این سال‌ها بوده است.

مدیر سیاسی و فرهنگی مرکز امور زنان و نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اهمیت حجاب و عفاف در کشور گفت: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که خانواده‌های شهدا در آن زندگی می‌کنند. گاهی اوقات پیش آمده است که خانواده عزیز شهدا به ما مراجعه کردند و نگران پایمال شدن خون شهدا بوده‌اند و گفته‌اند که متاسفانه وضعیتی را که ما در ارتباط با حجاب و عفاف در جامعه می‌بینیم شایسته نظام اسلامی نیست.

او ادامه داد: متاسفانه گفته خانواده شهدا درست است و اگر همه مردم خوب توجیه شده بودند و همه خود را موظف به امر به معروف ونهی از منکر می‌دانستند و البته شرایط آن را نیز رعایت می‌کردند و از تذکر لسانی با زبان خوش و اخلاق خوب استفاده می‌کردند، اکنون ما در جامعه شاهد این وضعیت نبودیم.

او گفت: هر کسی باید خودش یک نیروی انتظامی باشد و با تذکر لسانی و رعایت امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب تذکر دهد.

لاجوردی با تاکید بر اینکه برخوردهای گشت ارشاد نباید به صورت مقطعی و فصلی باشد گفت: استمرار در برخورد با بدحجابان مهم است چون بسیاری از اوقات می‌بینیم که بدحجابی در یک فصل کنترل می‌شود چون نیروی انتظامی برخورد‌هایش را شدید‌تر می‌کند اما با پایان فصل همه چیز تمام می‌شود و بدحجاب می‌داند که دیگر کنترلی بر پوشش او وجود ندارد و دوباره با پوشش نامناسب در جامعه حضور می‌ابد. این مشکل به خاطر این است که مبارزه با بدبحجابی در جامعه به صورت قانون در نیامده و نهادینه نشده است در حالی که باید قانون مبارزه با بدحجابی داشته باشیم درست مثل داشتن قوانین راهنمایی و رانندگی.‌‌ همان طوری که کسی از قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف می‌کند با اوبرخورد می‌شود با یک بدحجاب هم همیشه باید برخورد شود.

به گفته او در اجرای این قانون نباید سلیقه‌ای رفتار کرد و باید یک دستورالعمل مشخص شود و خط قرمز‌ها را هم تعیین کنند تا دیگر شاهد برخوردهای سلیقه‌ای نباشیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا