بین‌المللی

مکزیک دارای استقلال رای در امدادرسانی به کوبا است

رئیس جمهور مکزیک طی سخنانی گفت که کشورش از استقلال رأی برای ارسال سوخت، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به کوبا برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهور مکزیک طی سخنانی گفت که کشورش از استقلال رأی برای ارسال سوخت، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به کوبا برخوردار است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور مکزیک در جریان برگزاری کنفرانس خبری امروز صبح خود، در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص خطر کمک رسانی به کوبا با توجه به تحریم‌های وضع شده ایالات متحده علیه هاوانا، تاکید کرد که کشورش دارای استقلال رأی بوده و این تصمیم بر عهده خود مکزیک است.

لازم به ذکر است در پی کمبود شدید سوخت در کوبا به دلیل تشدید فشارهای تحریمی اخیر واشنگتن علیه این کشور، دولت مکزیک روز گذشته اقدام به ارسال یک محموله حاوی سوخت گازوئیل به کوبا کرده که از بندر «کوآتزاکوآلگوز» مکزیک به سمت کوبا حرکت کرد اما دولت مکزیک نام بندر محل تحویل این محموله سوختی در کوبا را اعلام نکرد.

به گفته رئیس جمهور مکزیک، بیمارستان‌های کوبا به شدت نیازمند تأمین برق در زمان اوج مبارزه با کرونا هستند که این محموله گازوئیل قرار است سوخت مورد نیاز ژنراتورهای بیمارستانی کوبا را تأمین کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا