حقوق بشر

در سایه مدیریت نامناسب توزیع جیره دولتی؛ فوت یک زندانی در پی بروز درگیری در زندان ارومیه

کیفیت و کمیت جیره مواد غذایی در میان زندانیان زندان ارومیه همواره یکی از مشکلات اصلی محبوسین این زندان بوده است.

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۳ مردادماه، در پی بروز درگیری در میان زندانیان زندان ارومیه به دلیل توزیع نامناسب جیره مواد غذایی، توسط مسئولان این زندان، یک زندانی مصدوم شده و امروز در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

هویت این زندانی که امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است، داوود پاشایی احراز شده است.

روز یکشنبه ۳ مردادماه، توزیع نامناسب جیره مواد غذایی، توسط مسئولان زندان ارومیه، موجب بروز درگیری در میان شماری از زندانیان محبوس در خوابگاه ۳ این زندان شد. در پی این درگیری داوود پاشایی مصدوم و به بیمارستان منتقل شده بود.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی، او با تیزی دست ساز مجروح شده بود.

کیفیت و کمیت جیره مواد غذایی در میان زندانیان زندان ارومیه همواره یکی از مشکلات اصلی محبوسین این زندان بوده است. شرایط اقتصادی نامناسب زندانیان و خانواده های آنان در خارج از زندان علی الخصوص طی سالیان اخیر منجر به عدم توانایی مالی در تامین هزینه های بسیاری از زندانیان شده و بر مشکلات آنان بیش از پیش افزوده است.

پیش از این نیز هرانا طی گزارشی از کشته شدن ۱ زندانی و مصدومیت ۱۶ زندانی دیگر، در پی بروز درگیری در میان شماری از زندانیان به دلیل توزیع نامناسب جیره مواد غذایی، توسط مسئولان زندان ارومیه، خبر داده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا