بین‌المللی

افزایش حضور نظامی ناتو نزدیک مرزهای روسیه باعث نگرانی جدی است

وزیر دفاع روسیه امروز در سخنانی هشدار داد: افزایش حضور نظامی ناتو نزدیک مرزهای روسیه باعث نگرانی جدی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که افزایش بالقوه حضور نظامی ناتو نزدیک مرزهای روسیه و بلاروس باعث نگرانی جدی شده است.

وزیر دفاع روسیه در این باره گفت: روند حضور قدرتمندتر نظامی ناتو در منطقه اروپا باعث نگرانی جدی می‌شود. ناتو در حال افزایش حضور خود نزدیک مرزهای روسیه و بلاروس است. این ائتلاف در حال بهبود زیرساختهای نظامی خود، ایجاد تجهیزات تدارکاتی و ذخایر تسلیحات و تجهیزات سخت افزاری نظامی و اعزام مجدد نیروهاست.

گفتنی است که بزرگترین رزمایش مشترک آمریکا و متحدان این کشور تحت عنوان «نسیم دریا» (Sea Breeze) در حالی در ماه گذشته در دریای سیاه آغاز شد که از ورود غیرقانونی ناوشکن انگلیسی به آب‌های سرزمینی روسیه و شلیک هشدار آمیز این کشور، بیش از چند روزی نمی گذشت.

علیرغم انتقادات و هشدارهایی که از جانب روسیه نسبت به برگزاری این رزمایش مطرح شده بود، مجموع ۳۲ کشور از جمله اعضای ناتو، این رزمایش را در آب‌های دریای سیاه آغاز کردند.

آمریکا و اوکراین در رأس رزمایش نسیم دریا بودند که طبق زمانبندی اعلام شده توسط ارتش آمریکا، قرار بود دو هفته به طول بینجامد.

به گزارش مهر، وزارت امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود که رزمایش مشترک اوکراین و ناتو تحریکی در جهت ایجاد بی ثباتی مداوم در امتداد مرزهای روسیه است.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته بود: ما به خوبی متوجه هستیم که این رزمایش‌ها دو هدف جهانی را دنبال می‌کنند. اولین هدف، برقراری بی ثباتی بدون پایان در امتداد مرزهای روسیه است. هدف دوم این است که انواع مختلف تجهیزات و ادوات نظامی را به مناطق سرزمینی اوکراین انتقال دهند و بگذارند همانجا بمانند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا