از هر دری سخنی

بهت کشورها از مدیریت کرونایی؛ هر ۵دقیقه یک فوتی!

چند هفته‌ای می‌شود که تهران در وضعیت قرمز است. روز سه‌شنبه هم محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفته فوتی‌های کرونا بیش از مرز ۱۵۰ نفر هم عبور کرده. وضعیتی که نشان از بحرانی بودن وضعیت کرونا در پایتخت می‌دهد. حالا رئیس اورژانس تهران با اشاره به پر شدن بیمارستان‌های پایتخت گفته: «در هیچ کجای تهران تخت خالی نیست. بهتر است در بیمارستان‌ها دنبال تخت خالی نگردید…..

این در حالی ست که موج پنجم کرونا در ایران همچنان به طرز وحشتناکی روبه صعود است، به طوری که در یک هفته اخیر رکورد تعداد مبتلایان کرونا در کشور شکسته شد.این در حالی است که به گفته مسئولان همچنان ایران به اوج موج پنجم نرسیده است.

با این وجود همین حالا هم رکوردهای سیاه کرونایی در کشور در این مدت شکسته شده‌اند. در یک هفته اخیر تعداد مبتلایان کرونا برای چهار روز به بالای ۳۰هزار نفر رسید و متاسفانه به طور میانگین هر روز ۲۸۹۰۵ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند.

متاسفانه این روند صعودی در آمار جان‌باختگان کرونا هم دیده می‌شود به طوری که در یک هفته اخیر تعداد فوتی‌های کرونا در کشور برای سه روز به بالای ۳۰۰ نفر رسید و در این مدت به طور میانگین هر روز ۲۸۷ زندگی به پایان رسیدند، در حالی که هفته گذشته حداکثر تعداد جان‌باختگان روزانه کرونا در کشور ۲۵۰ نفر بود.

براین اساس در اولین هفته مرداد ۲۰۱۱ زندگی بخاطر ابتلا به کووید-۱۹ به پایان رسیدند و خبر بد این که تعداد جان‌باختگان نسبت به هفته پیش ۳۶.۷درصد بیشتر شد. در حالی که هفته آخر تیر ماه تعداد جان‌باختگان کرونا ۲۳درصد افزایش پیدا کرد.مرگ ۲۰۱۱ نفر در یک هفته به معنای پایان زندگی ۵ نفر در هر دقیقه بخاطر ابتلا به کروناست.

همه کشورها دارند ماسک خود را بر می‌دارند. ما هنوز واکسینه نشدیم و روزی ۲۵۰ نفر دارند می‌میرند. در این میان وزیر بهداشت هر جا پا می‌گذارد، می‌گوید کلی تخت خالی هست! و کشورهای دنیا هم از مدیریت ما در بهت و حیرت هستند!

صد رحمت به بساز و بفروش‌ها و مشاوران املاک! باز آنها دلالی سیمان و آهن را می‌کنند نه دلالی جان آدم‌ها را!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا