فرهنگی

شلیک گازاشک آور و تیر به سوی هنرمندان پس از سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر جمهوری اسلامی»

تجمع اعتراضی در محوطه تئاتر شهر تهران “به خشونت کشیده شد”. جمعی از مردم تهران در تجمعی اعتراضی در محوطه تئاتر شهر تهران از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند. گفته می‌شود که این تجمع با دخالت نیروهای امنیتی “به خشونت کشیده شد.” در تصاویر ویدئویی صدای تیراندازی شنیده می‌شود…..

گزارش‌ها و ویدئوهای منتشره در فضای مجازی حاکی از آن است که روز شنبه ۹ مرداد (۳۱ ژوئیه) به درخواست جمعی از هنرمندان ایرانی، تجمعی اعتراضی در مقابل تئاتر شهر تهران برگزار شده است.

معترضان در چهار راه ولیعصر و محوطه تئاتر شهر تهران در حمایت از اعتراضات خوزستان شعار سر دادند.

طبق اخبار منتشره در شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها از جمله شعار می‌دادند: “کشور آب ندارد، کشتار ادامه دارد”

خبرگزاری هرانا نیز از “به خشونت کشیده شدن” این تجمع در پی حضور نیروهای انتظامی و لباس‌شخصی خبر داده است

در ویدئوهای منتشرشده از این تجمع شعارهای “آبان فرزند ندارد، خوزستان آب ندارد”، “از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد”، “مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر” و “مرگ بر دیکتاتور” شنیده می‌شود.

در برخی ویدئوها صدای تیراندازی به گوش می‌رسد

در چند ویدئو در یوتیوب نیز شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و همچنین شعار “مرگ بر جمهوری اسلامی” شنیده می‌شود.

تظاهرات شهرهای مختلف خوزستان از چندی پیش در اعتراض به بی‌آبی و ناکارآمدی مسئولان جمهوری اسلامی آغاز شد. دامنه این اعتراضات به اکثر نقاط ایران نیز کشیده شده و نیروهای امنیتی به شدت معترضان را سرکوب کرده‌اند.

روز گذشته جمعه ۸ مرداد نیز هواداران تیم پرسپولیس در تهران شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

طبق گزارش‌ها، مأموران موتورسوار با باتوم به مقابله با جمعیت پرداختند. مناطق شرقی و غربی تهران از کانون‌های این تجمعات بود.

طبق برخی از گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی، مأموران در مقابله با تجمع محوطه تئاتر شهر تهران برای متفرق کردن تظاهرکنندگان اقدام به پرتاب گاز اشگ‌آور کرد‌ه‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا