ورزشی

فساد و تبانی در ورزش؛ پدیده موقت یا فساد ساختاری؟

جرایم «سنگین» برای عناصر تبانی در لیگ دسته دوم فوتبال

نقره‌داغ عوامل تبانی در فوتبال

آرای مربوط به اتفاقات لیگ دسته‌دوم فوتبال کشور از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال صادر شد. در خصوص تخلفات تبانی و شرط‌بندی در لیگ دسته‌دوم به استناد ماده‌های ۲، ۳، ۱۶، ۲۲، ۲۹، ۳۰، ۳۳، ۳۵ و ۳۷ آیین‌نامه اخلاق فدراسیون فوتبال و ماده ۷۳ آیین‌نامه انضباطی، آرا به شرح زیر صادر شد:

بخش اول –  باشگاه‌ها

-۱ باشگاه سرداربوکان به سقوط به لیگ استانی و پرداخت پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

-۲ باشگاه شهیدقندی یزد به سقوط به لیگ دسته‌سوم و پرداخت پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

-۳ باشگاه‌های شاهین‌بندرعامری، شهرداری ماهشهر و پاس همدان هرکدام به کسر شش امتیاز در لیگ فعلی و کسر شش امتیاز در لیگ آینده و پرداخت پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

بخش دوم-  بازیکنان

الف- سردار بوکان: سروش سعیدی به محرومیت تمام عمر از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و یک‌میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد. بهنام رسومی‌نیا به پنج سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصدمیلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. امید سلطانی به پنج سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. سیدمصطفی نوربخش به پنج سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. مهران مرادعلی به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. طهماسبی به یکسال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

ب- پاس همدان: سروش حیدری به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و ششصدمیلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. علی عزیزی به یکسال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. امین کاشفی به یکسال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

بخش سوم- مسئولان

بابان کریمی رئیس هیات‌مدیره تیم سردار بوکان به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. سلیمان تحریریان مدیرعامل تیم سرداربوکان به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصدمیلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. آزاد آفریدونی سرپرست تیم سردار بوکان به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. نامبردگان در صورت داشتن هرگونه اعتراض می‌توانند لایحه دفاعی خود را ظرف مهلت یک هفته به کمیته اخلاق ارسال کنند.

آرمان ملی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا