ورزشی

آخرین اخبار از توکیو

در رقابت‌های کشتی‌فرنگی محمدعلی گرایی دارنده ۲ مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی در آغاز رقابت‌های روزدوم کشتی‌فرنگی المپیک توکیو ۲۰۲۰، در وزن ۷۷ کیلوگرم در دورنخست مقابل فلورس‌پنا دارنده ۲ طلای پان‌آمریکن از کوبا به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. او در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل بوزواستارسویچ از کرواسی به روی تشک رفت و در حالیکه تا ۸ ثانیه مانده به پایان ۵ بر ۳ عقب بود ۲ امتیاز گرفت و با پرش بر روی سروگردن حریف و اجرای فن‌ سنجاب پرنده ۲ امتیاز گرفت تا با نتیجه ۵ بر ۵ به برتری برسد و با یک برد دلچسب راهی نیمه‌نهایی شود. گرایی در سومین مبارزه و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل تاماش‌لورینچ دارنده مدال طلای ۲۰۱۹ جهان از مجارستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. او باید  برای مدال برنز تلاش کند. محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز امیدهای جهان و طلای آسیا، در وزن ۹۷ کیلوگرم در دورنخست مقابل  آدم‌بودجملین از الجزایر با نتیجه قاطع ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. او در دومین مبارزه خود در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف کریل‌میلوف دارنده مدال نقره ۲۰۱۸ جهان از بلغارستان رفت و با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.  ساروی در مرحله نیمه‌نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل آرتورالکسانیان دارنده مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. او باید  برای کسب مدال برنز تلاش کند. امین میرزازاده نیز  در گروه شانس مجدد وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک مقابل آلن سیراریو از رومانی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. میرزازاده در پایان با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به مدال بازماند و به‌عنوان پنجمی المپیک بسنده کرد.

علی آقامیرزایی تنها نماینده قایقرانی مردان ایران در توکیو در نخستین روز از رقابت‌های قایقرانی آب‌های آرام بازی‌های المپیک توکیو، در کایاک ۱۰۰۰ متر به رقابت پرداخـت. او در گروه خـود زمان ۳ دقیقه و ۴۸ ثانیه را ثبت کرد و پنجم شد. آقامیرزایی با این نتیجه راهی مرحلــه یک چهارم نهایی شد اما او در مرحله یک‌چهارم نهایی با زمان ۳ دقیقه و ۵۲ ثانیه در گروهش چهارم شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مهیار صداقت آخرین تیرانداز ایرانی در دهمین روز از بازی‌های المپیک در مرحله مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان در کنــار ۳۸ تیرانداز دیگر در خط آتش ایستاد و در رده بیستم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند. او پیش از این در تفنــگ بادی در رده‌نهم و در میکس تفنگ‌بادی در کنار نجمه خدمتی در رده پانزدهم ایستاده بود.

کمیتــه بیــن المللی المپیک روز دوشنبـه اعــلام کـــرد که تسیمانوسکایا دونده سرعت بلاروسی که پس از گفتن اینکه تیمش برخلاف میل خود او را به فرودگاه منتقل کــرده است، از سوارشدن به پرواز بازگشت خودداری کرده است. این ورزشکار تاکید کرد که قصد ندارد به بلاروس بازگردد. دو کشور جمهوری‌چک و لهستان به او پیشنهاد پناهندگی دادند.

رقابت‌هــای پرش ارتفاع مردان در المپیک دو قهــرمان داشــت. تاریخ‌سازی در ورزشگاه المپیک توکیــو در حالی رقم خورد که معتزعصابارشیم از قطر و جانمارکو تمبری از ایتالیا در پرش ارتفاع مردان مدال طلای المپیک را باهم به اشتراک گذاشتند. این دو در این دوره باهم این مدال را به‌دست آوردند. هر دو ۲.۳۷ متر پرش کرده بودند و هیچ خطایی نداشتند و  هیچ‌چیز نمی‌توانست آنها را ازهم جدا کند. یکی از مقامات المپیک توضیح داد: گفت: ممکن دو طلا داشته باشیم است. بعداز آن دو ورزشکار همدیگر را در آغوش گرفتند و جشن گرفتند.

آرمان ملی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا