اخبار

تشکیل پرونده قضایی برای ۹ معترض به سرکوب مردم خوزستان

شعبه ی ۲ بازپرسی دادسرای اوین برای آرش صادقی، آرش کیخسروی، روح‌الله مردانی، نرگس محمدی، جعفر عظیم‌زاده، رسول بداقی، پوران ناظمی، حمید آصفی و بهزاد همایونی پرونده قضایی تشکیل داده است. این فعالین سیاسی در تاریخ ۲۹ تیرماه در جریان تجمعی در حمایت از مردم خوزستان در تهران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند…..

خبرگزاری هرانا، گزارش داده است این فعالین سیاسی طی روزهای اخیر از طریق دریافت پیامک سامانه الکترونیکی ثنا از گشایش پرونده جدیدی علیه خود مطلع شدند. در این پیامک عنوان شده است که دلیل تشکیل پرونده شرکت در تجمع غیرقانونی مقابل ساختمان وزارت کشور بوده است. در تاریخ ۲۹ تیرماه امسال این عده در پی تجمع و راهپیمایی که در حمایت از مردم خوزستان از مقابل وزارت کشور به سمت خیابان زرتشت برگزار شد، بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

بازداشت این ۹ فعال سیاسی و کارگری شناخته شده، همراه با ضرب و شتم و خشونت بوده است. این افراد پیش از بازداشت در ویدئویی گفته بودند که تعدادی از آنان در مقابل وزارت کشور توسط نیروهای نظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

تجمعات مردمی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه در استان خوزستان در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در این استان آغاز شده و طی دو هفته به دست کم ۴۱ شهر گسترش یافت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا