حقوق بشر

تشکیل پرونده قضایی برای ۹ فعال مدنی در دادسرای اوین به دلیل حمایت از مردم خوزستان

این ۹ فعال مدنی طی روزهای اخیر از طریق دریافت پیامک سامانه الکترونیکی ثنا از گشایش پرونده جدیدی علیه خود مطلع شدند.

خبرگزاری هرانا – آرش صادقی، آرش کیخسروی، روح‌الله مردانی، نرگس محمدی، جعفر عظیم‌زاده، رسول بداقی، پوران ناظمی، حمید آصفی و بهزاد همایونی در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین با گشایش پرونده قضایی روبرو شدند. این فعالین مدنی در تاریخ ۲۹ تیرماه در جریان تجمعی در حمایت از مردم خوزستان در تهران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

این ۹ فعال مدنی طی روزهای اخیر از طریق دریافت پیامک سامانه الکترونیکی ثنا از گشایش پرونده جدیدی علیه خود مطلع شدند. در این پیامک عنوان شده است که دلیل تشکیل پرونده شرکت در تجمع غیرقانونی مقابل ساختمان وزارت کشور بوده است.

در تاریخ ۲۹ تیرماه امسال این فعالین مدنی در پی تجمع و راهپیمایی که در حمایت از مردم خوزستان از مقابل وزارت کشور به سمت خیابان زرتشت برگزار شد، بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

بازداشت این شهروندان همراه با ضرب و شتم و خشونت بوده است. این افراد پیش از بازداشت در ویدئویی گفته بودند که تعدادی از آنان در مقابل وزارت کشور توسط نیروهای نظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

تجمعات مردمی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه در استان خوزستان در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در این استان آغاز شده و طی دو هفته به دست کم ۴۱ شهر گسترش یافت. هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “گزارش جمع بندی از هفته دوم اعتراضات خوزستان/ اعتراض در ۴۱ شهر” از کشته و زخمی شدن ده‌ها شهروند و بازداشت صدها نفر خبر داده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا