حقوق بشر

پرویز سیابی به زندان اردبیل منتقل شد

آقای سیابی روز یکشنبه ۳ مردادماه امسال به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده بود.

خبرگزاری هرانا – پرویز سیابی گرجان، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنجشنبه ۱۴ مردادماه، از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به زندان این شهر منتقل شد. آقای سیابی پیشتر در تاریخ ۳ مردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

آقای سیابی روز یکشنبه ۳ مردادماه امسال به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند بازداشت شدند. طی آن هفته اولدوز قاسمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری و مجتبی عبدلی‌ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌ بودند. گفته می شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز شنبه ۲ مرداد صورت گرفته بود.

آقای سیلابی پیش از این نیز در سابقه بازداشت به دلیل فعالیت های خود را داشته است. وی در تاریخ ۸ مهرماه ۹۹ به همراه ۷ فعال ترک دیگر پس از تجمع در پارک جیرال اردبیل توسط ماموران امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۸ آبان‌ماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه مرکزی اردبیل آزاد شد. وی پیشتر در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه امسال طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا