اخبار

ویروس مهلک و فراگیر کرونا

با درک خطر مهیب این ویروس مهلک، در جهان مبارزه‌ای بی‌امان و اقدام‌هایی خاص به‌تناسب موقعیت هر کشور برای مقابله با این پدیده صورت گرفته و هنوز هم ادامه دارد. اما در میهن ما حاکمیت جمهوری اسلامی بر اساس سیاست‌های ضد مردمی‌اش، هیچ مسئولیتی در قبال حفظ جان شهروندان و مقابلهٔ جدی با این ویروس احساس نکرده و نمی‌کند…..

اوضاع در کشور ما حتی از بسیاری از کشورهای فقیر و عقب مانده نیز وخیم‌تر است و هر روز بر دامنه همه گیری ویروس کرونا در کشور ما افزوده می‌شود. عملکرد ضد مردمی رژیم ولایت فقیه در برخورد با همه‌گیری ویروس کرونا، درمجموع، ادامه یافتن همان سیاست‌های فاجعه‌باری است که کشور و ده‌ها میلیون ایرانی را با فقر و محرومیت و دشواری‌های روزافزون مواجه کرده و درواقع و بخشی از آن‌ها است.

روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان “قتل‌عام «کووید» در راه است” نوشت: گستردگی کرونا شرایط ترسناکی را برای کشور ما و ۹۴درصد جمعیت هدف واکسیناسیون که تاکنون سهمی از واکسن های وارداتی و داخلی نداشته‌اند رقم زده است.

این روزنامه نوشت: در روزهایی که همه حواس‌ها به بهارستان و طرح صیانت از فضای مجازی معطوف شده است، هم‌زمان کارشناسان مستقل و غیردولتی حوزه سلامت نسبت به‌وقوع یک فاجعه و نسل‌کشی در کشور هشدار می‌دهند.

سایت خبر فوری هم پس از برملا شدن دفن دسته‌ جمعی قربانیان کرونا در کرمان نوشت: شیوه دفن اموات (کرونایی) به شکل طولی بوده است و محل دفن هرکس با یک سنگ‌قبر دیگر جدا می‌شود. علت دفن اموات به این شکل به آن دلیل بوده که ظرفیت آرامستان قبلی کرمان پر شده و هنوز آرامستان جدید این شهر به نام «بهشت کریمان» با ظرفیت دفن ۵هزار نفر هنوز آماده نشده است.

روزنامه ستاره صبح هم از پر بودن قبرستان های سراسر کشور خبر داد و نوشت: در شرایط کنونی وضعیت کشور در زمینه کرونا غیرقابل تصور و در حد فاجعه است. در شرایط کنونی وضعیت آرامستان ها در تهران و شهرهای مختلف کشور نامناسب است و وضعیت فوتیهای ناشی از بیماری کرونا شدت چشمگیری پیدا کرده است.

روزنامه دولتی ایران هم نوشت:« کرونا در حالی سیستم سلامت کشور را در آستانه فروپاشی و بحران جدی قرار داده است که آمارهای غیررسمی مبتلایان و فوتی‌ها بیش از آن چیزی است که در آمارهای روزانه وزارت بهداشت اعلام می‌شود.»
رژیم ولایی بنا بر “ملاحظات مذهبی” و مسائل سیاسی-امنیتی خاص خودش، خطر همه‌گیری کرونا در ابتدای شیوع آن در کشور را جدی نگرفت. رژیم تا امروز مجموعه‌ای از اقدام‌هایی نامنظم و کم‌اثر، انفعالی، و بدون تدارک مادّی لازم همراه با دادن پیام‌هایی سردرگم کننده و ضدونقیض، فضایی پرتشویش و مصیبتی بزرگ را بر زندگی مردم کشور ما فرود آورده. متأسفانه پس از گذشت بیش از یک سال‌و‌نیم از بروز اوّلین نشانه‌های همه گیری کرونا در میهن ما رژیم به‌عیان نشان داده است که در اوج ناتوانی برای مبارزه با کرونا قرار دارد. دلیل آن در فسادی که سراپای کشورداری ولایت فقیه را در بر گرفته- ازجمله در خصوصی‌سازی کردن امور مرتبط با سلامت مردم- باید دید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا