گوناگون

سهم کاندیدای پوششی تحویل داده شد

علیرضا زاکانی با ۱۸ رای اعضای شورای شهر تهران که با مشارکت حدود ۱۵ درصدی! مردم تشکیل شده است، شهردار پایتخت شد. زاکانی از نظر مدرک تحصیلاتی و سابقه کار اجرایی نیز فاقد احراز این مسوولیت بود اما ۱۸ نفر از ۲۱ عضو شورا با وجود غیرقانونی بودن این انتخاب، به او رای دادند تا سنگ بنای شورای جدید تهران کج بنا گذاشته شود! زاکانی که یکی از کاندیداهای پوششی رییسی در انتخابات اخیر رییس‌جمهوری بود پس از جلسه امروز شورا و انتخابش گفت: از مردم قم پوزش می‌طلبم ولی البته پیگیر مطالبات و مشکلات آنها خواهم بود همچنین از نمایندگان مجلس عذرخواهی می‌کنم که رفیق نیمه‌راه شده و مجبورم از آنها جدا شوم!…..

اعضای شورای ششم شهر تهران در دومین جلسه خود علیرضا زاکانی را با ۱۸ رای از ۲۱ عضو به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند.زاکانی هجدهمین شهردار تهران پس از پیزوزی انقلاب اسلامی است.تا زمان استعفای زاکانی از مجلس و صدور حکم او از سوی وزارت کشور علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران خواهد بود. مهدی چمران رئیس شورای شهر در این رابطه گفت: «با دوستان مشورت کردیم و گفتیم مشخص نیست که چقدر طول بکشد که اقای زاکانی از مجلس رأی بگیرد و بعد وزارت کشور برود و تایید شود.»
انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران با حواشی فراوانی همراه شده است، هفته گذشته فایل صوتی از مهدی چمران رییس شورای شهر تهران منتشر شد که حاکی از اعمال فشار برای انتخاب زاکانی بود. با این حال چمران پس از آن این موضوع را رد کرد. مازیار حسینی رقیب اصلی علیرضا زاکانی بود که گفته می‌شد گزینه محمد باقر قالیباف است. یکی دیگر از حواشی انتخاب زاکانی این است که او تحصیلات مرتبط با شهرداری ندارد و به گفته برخی این خلاف مقررات است اما پرویز سروری، نایب رییس شورای شهر اعلام کرد چون سلامت خیلی مسئله مهمی در شهر است، دکترای پزشکی هسته‌ای زاکانی با اداره شهر مرتبط است.

بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا