ورزشی

محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر

در این ۴۰ سال تنها چیزی که ندیدیم عدالت است. فقط ظلم بوده و ظلم بوده و ظلم! نمونه‌اش هم در فوتبال می‌بینیم. برای چه بازی می‌گذارید؟ بگویید در بازی حاضر نشوید.

آرمان‌ملی: امیر قلعه‌نویی سال‌هــاست در مصاحبه‌های خود به‌خصوص بعداز شکست شاگردانـش، صحبت‌های تندی را مطرح می‌کند. مصاحبه وی پس از شکست تیم گل‌گهر در جام‌جذفی اما تاوان سختی برای وی و باشگاهش داشت.

در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی، امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر که نسبت به اتفاقات داوری دیدار با استقلال ناراحت بود، با چهره‌ای کاملا عبوس مقابل دوربین تلویزیونی قرار گرفت و حرف‌های بسیار تندی را بر زبان آورد. سرمربی گل‌گهر با انتقاد فراوان نسبت به داوری دیدار با استقلال و گلایه از پنالتی‌ای که برای استقلال گرفته شد، عنوان کرد: تبریک به آنها می‌گویم، مبارکشان باشد. چهارمین بازی‌ای است که با کمک داوران ما را می‌برند. از پارسال بگیرید با آن قضاوت آقای بیژن حیدری. بعد آقای موعود بنیادی‌فرد، بعد زاهدی‌فر و امروز هم وحید کاظمی. وی ادامه داد: شما یک مرجعی را بگویید که ما از این ظلم به آن پناه ببریم. ما گفته بودیم عدالت می‌خواهیم. اگر پنالتی اول پنالتی بود، من هرچه نماز خواندم و کارخیر کردم، می‌گویم تقدیم به آقای کاظمی! بس است دیگر، به‌خدا بس است، به همه مقدسات بس است. سرمربی گل‌گهر با عصبانیت زیاد فریاد زد: ما که ادعای مسائل اعتقادی داریم، در این ۴۰ سال تنها چیزی که ندیدیم عدالت است. فقط ظلم بوده و ظلم بوده و ظلم! نمونه‌اش هم در فوتبال می‌بینیم. برای چه بازی می‌گذارید؟ بگویید در بازی حاضر نشوید.

احضار  به کمیته  انضباطی

با اعلام سایت رسمی ‌فدراسیــون فوتبال، با توجه به تخلفات امیر قلعه‌نویی، سرمربــی و سعید الهویی مربی تیم گل‌گهر سیرجان در دیدار برابر استقلال که روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد، جهت پاره‌ای توضیحات روز شنبه ۱۶ مردادماه به کمیته انضباطی احضار شدند.

رای کمیته  انضباطی

کمیته انضباطی رای خود را درباره سرمــربی و مربی تیم گل‌گهر سیرجان اعلام کرد. رای کمیته انضباطی به شرح زیر است: «در خصوص تخلفات انتسابی به امیر قلعه‌نویی و سعید الهویی به ترتیب سرمربی و مربی تیم گل‌گهر سیرجان مبنی بر نشر اکاذیب و توهین از طریق بیان مطالبی در مصاحبه‌های بعداز بازی بین دو تیم گل‌گهر سیرجان و استقلال تهران در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ از سوی نامبردگان و هم‌چنین پس از اخراج سعید الهویی از مسابقه علیه داوران مسابقات، فدراسیون فوتبال و اعضای تیم استقلال با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله بیانات  قلعه‌نویی از قبیل (در این ۴۰ سال فقط چیزی که بوده ظلم بوده و ظلم بوده و ظلم و نمونه‌اش را در فوتبال هم می‌بینیم ما هم لقمه‌مان سالمه و هم نطف‌مون و عین خیلی‌ها نیست که این نون‌ها را خورده باشیم) و اظهارات سعید الهویی از قبیل (به داور بازی و استقلال باهم تبریک می‌گویم، امروز فوتبال روی کثیف خودش را به ما نشان داد) و بدرفتاری ایشان پس از اخراج از زمین مسابقه و سایر قرائن موجود در پرونده تخلفات انتسابی به مشارالیه‌  محرز و مسلم تشخیص و با لحاظ تعدد و تکرار تخلفات آنها مستند به مواد ۷۱، ۹۲ و ۱۱۷ مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷  امیر قلعه‌نویی به سه ماه محرومیت از همراهی تیم خود در تمامی‌مسابقات رسمی‌فوتبال در فصل آتی و پرداخت سه میلیارد ریال جریمه نقدی، سعید الهویی به دو ماه محرومیت از همراهی تیم خود در تمامی ‌مسابقات رسمی‌فوتبال در فصل آتی و پرداخت مبلغ  سیصد میلیون ریال جریمه نقدی و باشگاه گل‌گهر سیرجان نیز با توجه به تحقق مسئولیت تضامنی موضوع ماده ۵۰ مقررات انضباطی به پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند. رأی صادره با رعایت بند ۴ ماده ۱۰۳ مقررات موصوف قابل اجرابوده و ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است. ضمنا باشگاه گل‌گهر سیرجان در پرداخت جرائم نقدی قلعه‌نویی و الهویی نیز دارای مسئولیت تضامنی است.»

واکنش  باشگاه

سرپرست تیم گل‌گهر سیرجان از پیگیری این باشگاه برای برطرف‌شدن محرومیت سرمربی و مربی این تیم خبر داد. حیدر افسری درباره جریمه باشگاه گل‌گهر سیرجان و محرومیت امیر قلعه‌نویی و سعید الهویی به «تسنیم» گفت: قلعه‌نویی سرمربی ماست و ما در پی پیگیری این محرومیت هستیم. حتما در این فرصت برای تجدیدنظر اقدام می‌کنیم. وی در مورد عملکرد گل‌گهر سیرجان در لیگ بیستم تصریح کرد: همه بازی‌های ما را در فصل گذشته و عملکرد گل‌گهر مقابل تیم‌های قدرتمند را دیدند و نمی‌خواهیم گذشته را یادآوری کنیم… فصل آینده هم با همین قدرت به کارمان ادامه دهیم…

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا