گوناگون

اشک تمساح خامنه‌ای برای قربانیان کرونا

خامنه‌ای امروز با وقاحت تمام گفت: جان‌‌باختن بیش از ۵۰۰ تن در یک روز و داغدار شدن خانواده‌هایشان و همچنین ابتلاء دهها هزار نفر به بیماری و مشکلات درمانی آنها حقیقتاً بسیار دردناک است و دل هر مسلمانی از این واقعه آتش می‌گیرد…..

خامنه ای فراموش کرده که در شروع این بیماری مرگبار در واکنش به هشدار پزشکان گفته بود: …این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست، از این بلاها بزرگتر هم وجود داشته و داره، خودمان هم در کشور مواردی را مشاهده کردیم…مسأله یک مسأله گذرا است،خامنه ای امروز در ادامه سخنان خود بازهم با وعده های توخالی گفت: اان‌شاءالله با همت دست‌اندرکاران، تا چند ماه دیگر واکسن به بهترین وجه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و پس از آن، حتی با وجود بیماری، بحران و خطر مرگ‌ومیر و مصیبت‌زده شدن خانواده‌ها کاهش خواهد یافت.

این در حالی ست که رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران در باره خطر فروریختن سیستم درمانی کشور هشدار و گفت: وضعیت در بیمارستان‌های دولتی فاجعه است، مریض‌هایی با میزان اکسیژن ۵۰درصد در بخش بستری شده‌اند و آنجا فقط صبر می‌کنند تا مریض فوت کند، چون هیچ درمانی برای ارائه دادن به مریضی با این حجم از درگیری در بخش وجود ندارد.

امیرعلی سوادکوهی درباره این شرایط می‌گوید: وضعیت فاجعه است و حتی خیلی بدتر از چیزی است که در آمار و ارقام دیده می‌شود، بیمارستان‌ها دیگر ظرفیتی ندارند. وسط اورژانس برخی از بیمارستان‌ها بیمار خوابیده است، شرایط تا این حد بحرانی است.

وی افزود: اما کمبود تخت تنها مسئله موج پنجم نیست، دیگر حتی در بیمارستان‌ها سرم هم به راحتی پیدا نمی‌شود. صنعت سرم‌سازی کشور ما به شکلی است که می‌تواند به جز ایران برای سه کشور دیگر سرم تولید کند، واقعا جای تعجب است که چطور این اتفاق رخ داده است. الان در بازار آزاد سرم را به قیمت ۲۰۰هزار تومان خرید و فروش می‌کنند.

این پزشک گفت: من هر لحظه منتظر هستم که خبر بدهند دارو یا سرم تمام شده است، ما عادت کردیم با کمترین امکانات کار کنیم و بدون سلاح به جنگ برویم، تا یک حدی می‌توانیم در این مسیر موفق باشیم، ولی بالاخره شکست می‌خوریم.

همه این شرایط باعث شده است تا به گفته سوادکوهی سیستم بهداشتی کشور فروبریزد، موضوعی که ممکن است به قیمت پایان زندگی افراد بیشتری تمام شود.

کرونا و فساد خامنه‌ای اینگونه جان مردم را می‌گیرد

فیلم زیر در شرایطی که مردم از نبود تخت و اکسیژن و سایر امکانات در بیمارستان ها، جانشان را از دست می‌دهند، مافیای حکومتی از ماه‌ها پیش بیمارستان مجهز خمینی کرج را تحت نام مزایده از دور خارج کرده تا از فروش آن سودهای نجومی به جیب بزنند. آنها قیمت پایهٔ این بیمارستان را ۲۵۸میلیارد تومان مشخص کرده‌‌اند. درحالی که در راهروی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی نیز بیماران کرونایی وجود دارند، این بیمارستان مجهز با ظرفیت ۲۲۰ تخت کاملا خالی است. این بیمارستان متعلق به نهاد غارتگر موسوم به «بنیاد شهید و امور ایثارگران» و شهرداری استان است که به‌دنبال سودجویی بیشتر آن را تعطیل کرده‌اند.

گزارش یک هموطن از بخش سی.سی.یو این بیمارستان

بالاترین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا