بین‌المللی

بلاروس برای کاهش دیپلمات های آمریکایی مهلت تعیین کرد

آناتولی گلاز سخنگوی وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد که به آمریکا تا اول ماه سپتامبر (۱۰ شهریور ماه) مهلت داده است که شمار کارکنان سفارتخانه خود را در مینسک کاهش دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، گلاز روز چهارشنبه گفت: در شرایطی که واشنگتن همکاری ها با مینسک را در همه عرصه ها کاهش داده و به ایجاد موانع برای رشد اقتصاد بلاروس می پردازد، ما نیز هیچ دلیلی برای حضور این تعداد بزرگ کارکنان سفارت آمریکا در مینسک نمی‌بینیم.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه بلاروس، طرف بلاروسی، تدابیر متقابل به اقدامات غیردوستانه و حتی خصمانه واشنگتن را به طرف آمریکایی اعلام کرده است.

گلاز گفت: به طرف آمریکایی مهلت داده شده است شمار کارکنان سفارت خود در مینسک را کاهش داده و به ۵ نفر برساند.

روز سه شنبه وزارت خارجه بلاروس به دنبال تحریم های جدید انگلیس، آمریکا و کانادا، اعلام کرد که اقدامات مناسب در مقابل تحریم های غرب اتخاذ خواهد شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد که اقدامات یکجانبه ایالات متحده، انگلیس و کانادا علیه کشور ما مغایر با منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی و تعهدات آنها در سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه بلاروس، مخالفان غربی ما که در پشت شعارهای ریاکارانه حمایت از حقوق بشر و دموکراسی پنهان شده اند، با منافع روشمند ژئوپلیتیکی هدایت می شوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا