یادمان و رویدادها

علی سلیمانی، بازیگر تئاتر و سینما بر اثر کرونا درگذشت

علی سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح روز پنجشنبه ۲۱ مردادماه، به دلیل ابتلا به کرونا در سن ۵٠ سالگی در بیمارستانی در تهران درگذشت.

رادیو فرانسه-سید جواد هاشمی بازیگر و از دوستان این هنرمند، با تأیید خبر درگذشت وی، گفت: «شامگاه گذشته، حال او بد شد و ساعت ۵ بامداد امروز به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت و به دلیل عوارض ناشی از کرونا، تلاش پزشکان برای احیای او بی نتیجه می ماند.»

وی افزود: «مراسم تشییع و خاک‌سپاری پیکر علی سلیمانی روز جمعه ۲۲ مردادماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و پس از مراسم ارشا اقدسی هنرمند فقید بدلکار برگزار می‌شود».

سهیلا جوادی همسر علی سلیمانی و دخترشان صبا نیز که درگیر ویروس کرونا شده اند، تأکید کرده اند که در شرایط کرونایی مردم برای مراسم به بهشت زهرا نروند.

از جمله آثار تئاتری او می توان به «خنکای ختم خاطره»، «چشم به راه میرغضب»، «عزیز مایی»، «ترن» و «شکار روباه» اشاره کرد. او همچنین کارگردانی و بازیگری در دو تئاتر به نام «مردی در آینده» و «مکعب» را نیز در کارنامۀ هنری خود به ثبت رسانده است.

همچنین نقش آفرینی در سریال‌های «وضعیت سفید»، «پایتخت ۴»، «سقوط یک فرشته»، «داستان یک شهر»، «دادستان» و «وارش» از جمله آثار تلویزیونی علی سلیمانی هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا