گوناگون

طرح فرمانده سپاه برای مقابله با کرونا: اجازه ندهید مردم جابه‌جا شوند

فرمانده کل سپاه پاسداران مقابله با کرونا را یک “جنگ واقعی” خواند و خواستار ایجاد “قرارگاه” در استان‌ها شد. حسین سلامی از یک “شروع مجدد” در مبارزه با کرونا گفت و تاکید کرد: «اجازه ندهید مردم تا حد امکان جابجا شوند.»

دویچه وله- سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با کرونا طرح خود را ارائه کرده است. در همین رابطه حسین سلامی، فرمانده کل سپاه با سعید نمکی، وزیر بهداشت دولت روحانی و همچنین با غلامرضا سلیمانی، فرمانده بسیج تشکیل جلسه داده است.

خبرگزاری فارس با انتشار گزارشی درباره این نشست از طرح حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران برای مقابله با کرونا خبر داده است.

حسین سلامی در این نشست از شرکت کنندگان خواست تا ” قرارگاه‌های امام رضا” را در استان‌ها تشکیل دهند. او از سپاه و بسیج خواست: «به خانه‌ها رجوع کنید و اجازه ندهید مردم تا حد امکان جابجا شوند.»

فرمانده سپاه پاسداران از “جهاد” و “جنگ واقعی” در مبارزه با کرونا سخن گفت و خود را “سرباز مطیع اوامر ولی امر” خواند. سلامی گفت: «باید شروع مجددی برای مقابله با کرونا داشته باشیم و فراخوان ملی بدهیم تا همه مردم وارد شوند.»

او در یک توصیه پزشکی به دیگر شرکت کنندگان در این نشست گفت: «حیات این ویروس در جابجا شدن است. اگر جابجایی صورت نگیرد، این ویروس در بدن می‌میرد و حیاتش ادامه پیدا نمی‌کند.»

سلامی حتی مدعی شد: «ویروس کرونا به خودی‌ خود دچار مرگ و میر نمی‌شود، بلکه در مرحله تکامل مسیر خطرناکی طی می‌کند. این ویروس در طول زمان ضریب نفوذ خود را افزایش می‌دهد و پیچیده و مرموز عمل می‌کند.»

غلامرضا سلیمانی، فرمانده بسیج نیز از اجرای “طرح شهید سلیمانی” در مبارزه با کرونا سخن گفت. مدعی شد که از جمله اهداف “گام پنجم طرح شهید سلیمانی” کمک به واکسیناسیون بوده است.

فرمانده بسیج در شرایطی از اجرای “گام پنجم” این طرح سخن می‌گوید که موج پنجم همه‌گیری کرونا به بحرانی گسترده در کشور دامن زده و باعث افزایش شدید شمار قربانیان کرونایی در ایران شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا