گوناگون

قربانیان کرونا در کشور به اندازه‌ جنگ ایران و عراق است

کرونا را زمین‌گیر نکنیم خودمان زمین‌گیر می‌شویم…..

پروانه سلحشوری، نماینده سابق مجلس در توئیتی در واکنش به آمار بالای مرگ و میر کرونایی در کشور نوشت: درگذشتگان کرونا به اندازه‌ی جنگ ایران و عراق است. یک تراژدی غم‌انگیز و باورنکردنی. تک تک کسانی که جان مردم را بخاطر سیاست و منافع مالی به بازی گرفتند، انکار و پنهان‌کاری کردند، دروغ گفتند، سکوت کردند، نظر غیرتخصصی دادند و امضا کردند، در این فاجعه انسانی شریک هستند.

وی پیش تر در توئیتی نوشته بود: نتیجه‌ بی‌تفاوتی در قبال سرنوشت مردم و گره زدن سلامت به سیاست می‌شود مرگ٩۴ هزار (این آمار را چهار برابر کنید) انسان بی‌گناه و مرگ بیش از ۵۰۰ نفر ناشی از ‎کرونا در روز. البته که برای‌شان اهمیتی ندارد، چون خودشان جواب خدا را می‌دهند…

شبکه خبری ای.بی.سی آمریکا شب گذشته در خبری گفت: ایران به‌دنبال ممنوع کردن ورود واکسن آمریکایی گرفتار کشنده‌ترین شیوع ویروس کرونا است و روزانه صدها نفر طبق آمار رسمی جان خود را از دست می دهند.

این منبع افزود: در ماه ژانویه گذشته خامنه‌ای، خرید واکسن های فایزر و آسترازینکا ساخت آمریکا و انگلیس را ممنوع کرد. وی بدون ارائه هیچ‌گونه شواهد یا دلایلی مدعی شد که آمریکایی‌ها می‌خواهند “واکسن ها را بر روی سایر کشورها آزمایش کنند”.

کرونا را زمین‌گیر نکنیم خودمان زمین‌گیر می‌شویم

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص نحوه مقابله با کرونا در کشور، اظهار کرد: کرونا کل اقتصاد مملکت را با مشکل مواجه کرده است و با سیاست هایی که ما اتخاذ کردیم راه به جایی نمی‌بریم.

وی گفت: با این سیاست ها نمی‌توان با کرونا جنگید و ما اگر نتوانیم کرونا را زمین‌گیر کنیم، خودمان زمین‌گیر می‌شویم.

 هشدار پزشکان؛ سویه دلتا به سراغ خردسالان رفت

شیوع سویه دلتا ویروس کرونا بسیاری از کودکان آمریکایی را مبتلا کرده و آخرین موارد هفتگی ابتلا در مقایسه با پایان ماه ژوئن حدود ۱۱ برابر افزایش یافته است.

به گزارش رسانه های آمریکایی، با شیوع سویه دلتا در آمریکا موج بزرگی از بستری کودکان در بیمارستان های آمریکا را فراگرفته است.

براساس داده‌های موجود، آزمایش تعداد بیشتری از کودکان در ایالات متحده مثبت شده و موارد از ابتدای ماه جولای پس از مدتی کاهش به طور پیوسته افزایش یافته است.

آکادمی اطفال آمریکا آخرین گزارش خود را در مورد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان منتشر کرد و اظهار داشت: حدود ۹۴ هزار مورد بیماری کووید ۱۹ در میان کودکان بین ۲۹ جولای و ۵ آگوست گزارش شده است که ۱۵ درصد از کل موارد گزارش شده هفتگی در ایالات متحده را شامل می‌شود.

تعداد کل موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان از ۲۲ ژوئیه، طی دو هفته چهار درصد افزایش یافته و موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان در ایالات متحده با نوسانات چشمگیری روبرو شده است.با این حال، آخرین موارد هفتگی در مقایسه با موارد در پایان ماه ژوئن حدود ۱۱ برابر افزایش یافته است.

آکادمی اطفال آمریکا، خواستار جمع آوری داده‌های بیشتر در مورد تأثیرات طولانی مدت بیماری همه گیر بر کودکان از جمله آثار جسمی، روحی و روانی شد.تا ۵ آگوست، حدود ۴.۳ میلیون کودک در ایالات متحده از زمان شیوع ویروس به کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا