ورزشی

تنها نماینده فوتبال ایران در المپیک: هر موفقیتی مورد احترام همه قرار نمی‌گیرد

پریا شهریاری تجربه حضور در المپیک را بزرگتر و متفاوت‌تر از جام جهانی دانست و برگزاری دیدار فینال این رویداد را موفقیتی بزرگ عنوان کرد.

اعتمادآنلاین| پریا شهریاری تنها نماینده فوتبال ایران در بازی‌های المپیک توکیو بود که از طرف فدراسیون جهانی فوتبال برای نظارت در مسابقات فوتبال این رویداد بزرگ دعوت شده بود. او در المپیک چندین دیدار فوتبال مردان و زنان را برگزار کرد و در آخرین ابلاغ خود نظارت دیدار فینال زنان را انجام داد.

به گزارش ایسنا، شهریاری به تجربه حضور در المپیک  و عملکرد خود اشاره و بیان کرد: حضور در رویداد بزرگ المپیک برایم تجربه بی‌نظیر و بسیار متفاوت‌تری در مقایسه با جام جهانی بود. طبق ارزیابی‌هایی انجام شده تمامی مسابقاتی که نظارت آنها را برعهده داشتم، خیلی خوب برگزار شدند. البته به نظرم مسابقه نیمه‌نهایی مردان بین مکزیک و برزیل کمی سنگین‌ بود که خدا را شکر این بازی هم به خوبی به پایان رسید.

او در مورد انتخاب شدن به عنوان ناظر دیدار فینال فوتبال زنان گفت: چند سال است که با فیفا همکاری دارم و شناخت خوبی از من دارند،  اما هر تورنمنت فضای خاص خود را دارد و اینطور نیست که صرفا به دلیل شناخت قبلی از اشتباهات چشم‌پوشی کنند. در هر رویداد وقتی به فردی اعتماد می‌شود باید بهترین عملکردش را ارائه کند تا در مراحل بعدی تورنمنت یا تورنمنت‌های بعدی دوباره دعوت به همکاری شود.

شهریاری در مورد بازخوردهایی که از نظارت‌های خود در المپیک گرفت، بیان کرد: مثل همیشه مورد لطف طیف وسیعی از مدیران ارشد ورزشی، دوستان، همکاران و رسانه ها قرار گرفتم. به هرحال حضورم در فینال یک موفقیت برای ایران به حساب می‌آید. در ساختار اجرایی فیفا که همه من را نمی‌شناسند، اما متوجه می‌شوند که یک ایرانی در فینال بزرگترین رویداد ورزشی جهان حضور دارد.

او در مورد تاثیر حضورش در المپیک در معرفی زنان فعال ایران در فوتبال گفت: در سال‌های اخیر این اتفاق رقم خورده است. خودم در جام جهانی و دیدار فینال حضور داشتم و زنان ایرانی دیگری نیز در بخش داوری و سایر بخش‌ها به رویدادهای مختلفی دعوت شده‌اند که نشان از توانایی و مدیریت خوبی است که در حیطه وظایف خود دارند.

شهریاری در پاسخ به این سوال که واکنش مسئولان فدراسیون فوتبال پس از بازگشت شما از المپیک چه بود و آیا ارزش کار شما مورد توجه قرار گرفته؟  گفت: در ژاپن و در خلال مسابقات با آقای عزیزی خادم صحبت تلفنی داشتم و جویای شرایط شد. از زمان بازگشتم به دلیل فشار بسیار بالای مسابقات و تغییر چهار شهر برای برگزاری مسابقات  هنوز در فدراسیون حاضر نشدم.  در مورد ارزش کار نمی‌توانم الان نظری بدهم، اما به واسطه ۱۹ سال سابقه کاری در فدراسیون فوتبال به خوبی می‌دانم که کسب هر موفقیتی الزاما مورد احترام و قدردانی همه قرار نمی‌گیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا