گوناگون

دوزخی که رژیم بر میهن ما ساخته است

نیویورک تایمز: در ایران تاکسی‌ها کار نعش‌کشی انجام می‌دهند، رقم واقعی فوتی‌ها نزدیک به هزار نفر در روز است….

این روزنامه در مطلبی با عنوان«نظام سلامت ایران ”فرای فاجعه‌بار“ از اوج کوید» درباره وضعیت فاجعه‌بار کرونا در جمهوری اسلامی نوشت: پزشکان بیمارستان در ایران ترتیبات رسیدگی به بیماران را در کف اتاق‌های اورژانس و در ماشینهای پارک کرده در کنار جاده مشخص می‌کنند. صف برای داروخانه‌ها بطول چند صد متر هستند. تاکسی‌ها کار نعش‌کشی هم از بیمارستانها به قبرستانها انجام می‌دهند. حداقل در یک شهر، کارگران گورهای جمعی می‌کنند.

نوع مهاجم دلتا به تعداد بی‌سابقه فوتی و ابتلاء منجر شده و به‌نظر می‌رسد که نظام سلامت توان پاسخگویی به آنرا ندارد…دکتر مهدیار سعیدیان، ۳۹ساله از مشهد، دومین شهر بزرگ ایران گفت: ”وضعیتی که ما با آن مواجهیم فرای فاجعه‌بار است“

تعداد رسمی فوتی از ویروس ۵۰۰ الی ۶۰۰نفر در روز است اما حتی این ارقام بی‌سابقه توسط برخی رسانه‌های دولتی تحت عنوان این‌که پایین است زیر سؤال رفته است. دکترهای خط مقدم در تهران، اصفهان، اهواز و مشهد به نیویورک تایمز گفتند که رقم واقعی فوتی‌ها نزدیک به هزار نفر در روز است.

پرسنل پزشکی که زمانی می‌ترسیدند صحبت کنند، حالا به‌طور علنی آنچه که بسیاری از ایرانیان آنرا سوء تشخیص، بی‌صلاحیتی و سهل‌انگاری رهبران کشور از علی خامنه‌ای تا به پایین می‌بینند به باد انتقاد گرفته‌اند. آنها به‌طور خاص سر فقدان واکسن خشمگین هستند که مقامات رژیم ایران آنرا بموقع یا به حجم کافی خریداری نکردند…

تلویزیون دولتی پرستاران از بخش‌های کوید-۱۹ را در حالی‌که گریه می‌کنند، نشان می‌دهد. پزشکان ویدئوهایی در رسانه‌های اجتماعی گذاشته و از مقامات استدعا می‌کنند که فوراً دست به اقدام بزنند قبل از آن‌که بحران از اینهم بدتر شود: آنها استدعا می‌کنند که کشور را ببندید و واکسنهای خارجی بیشتری خریداری کنید.

دکتر نفیسه ساقی، یک پزشک و استاد معروف پزشکی در مشهد از رهبران کشور استدعا کرد: ”هر بودجه‌یی که دارید، هر کاری که می‌توانید بکنید، از جهان کمک بگیرید، اینکار را برای نجات مردم بکنید“ .

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا