زحمتکشان

دولت‌ها باید جوابگوی فلاکت و آوارگی کارگران باشند نه کارگران مهاجر!

کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان در بیانیه‌ای از کارگران مهاجر ساختمانی دفاع کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این بیانیه آمده است: «در چند روز گذشته مطلبی از طرف انجمن کارگران ساختمانی شهرستان بانه در خصوص پیگیری و خواستار برخورد با کارگران مهاجر در شهر بانه منتشر شده است. با توجه به پیگیری‌های کانون کارگران ساختمانی استان در خصوص این مطلب و تذکر (کتبی و شفاهی) به انجمن مربوطه، باید یادآور شویم که هیچ کارگری مرز ندارد و تمامی کارگران می‌توانند در هر کجای دنیا مشغول به کار و فعالیت باشند.

مطمئنا هیچ کارگری خواهان دور شدن و دور ماندن از خانواده خود نیست اما بنا به شرایط سختی که در این دنیای سرمایه داری که با تمام توان در جهت استثمار هرچه بیشتر نیروی کار می‌کوشد، کارگران مجبورند برای فروش نیروی کار خود مهاجرت کنند.

متاسفانه مدیریت غلط دولت‌ها باعث به وجود آمدن بیکاری گسترده‌ای شده است که بزرگترین عامل مهاجرت کارگران به کشورهای دیگر وجود دید سرمایه‌داری و ناتوانی دولت‌ها و بی‌توجهی به شرایط کارگران است و باید دولت‌ها جوابگوی این فلاکت و آوارگی کارگران باشند نه کارگران مهاجر.

کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی معتقد است که باید از تمامی کارگران با تمام توان حمایت کرد همچنان که این کانون در چند سال گذشته پیگیر مشکلات کارگرانی است که در کردستان عراق مشغول به کار هستند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا